14.4 C
Stekene
donderdag 11 april 2024

Bij het verschijnen van onze eerste printkrant

Op 18 december 2021 verscheen de Gazet Van Stekene voor het eerst. Nu, ja, voor het eerst. Ze verschijnt opnieuw. Onder diezelfde naam verscheen van 1898 tot 1963 een weekblad in onze gemeente. Dat blad werd gedrukt bij de Van Hoyes in ons dorp, waar vandaag het vastgoedkantoor gevestigd is. Tot 1963 dus. Toen kwam er een tweede speler in het spel. Hector Van Hoye, vader van de laatste uitgever van De Gazet Van Stekene, Romain Van Hoye, had ondertussen Het Nieuws en Reklameblad opgericht. Dat blad zou verder leven, De Gazet zou opgaan in Het Vrije Waasland. In de laatste editie op zaterdag 14 september 1963, staat te lezen op pagina 2 Ter gelegenheid van het jaarlijks-verlof zal de «Gazet Van Stekene» volgende week niet verschijnen.

De keuze om te stoppen was economisch, adverteerders betaalden Het Reklameblad, terwijl het steeds moeilijker werd om De Gazet te laten dragen door abonnees. Zeker omdat de pastoor in de kerk predikte dat de goede mensen van Stekene zich best op het parochieblad abonneerden.

Toch bracht De Gazet, volgens burgemeester Eugeen Roggeman, die schrijft in 1948, ‘een arsenaal aan documenten en geschriften, die bijdragen aan het curriculum vitae van onze gemeente.’

In diezelfde editie, van 12 juni 1948, speculeert een auteur die zich identificeert als PLUIZER over de herkomst van de naam van ‘ons geboortedorp’, onder andere door de vele middeleeuwse steenbakkerijen die ons dorp telde: ‘In deze nijverheid ook zoeken meerdere geschiedschrijvers de oorsprong van de naam onzer gemeente: zij leiden de naam af van «steken» nl. klei steken voor de steenbakkerijen. Enkelen houden het bij «stedeken» of kleine stad. Nog anderen zoeken het bij «Stekelburg» een versterkt kasteel dat rond de jaren 1100 de Graven van Vlaanderen op ons grondgebied bezaten. De volksoverlevering spreekt over «Stekelbeek», traditie waarin ook de grond te zoeken is van Stekene’s officieel gemeentewapen, dat van oudsher drie zogenaamde “stekelbakjes” draagt.’

Maar, beste lezer van deze eerste papieren editie, eigenlijk is dat lokaal nieuws al langer terug, te vinden op dat grote boze ‘internet’. Niet van gehoord zegt u? Rept u dan snel naar uw dichtstbijzijnde computermachine en tikt in de zoekbalk: gazetvanstekene.be.

Daar staat voor u meteen een heel archief aan materiaal klaar dat we de afgelopen maanden, en ja zelfs jaren, voor u samen geraapt hebben.

Voor ons, Bert Verbeke, Kaat De Hooghe, en Lars Stevens is het vandaag, 18 december, even uitademen. De afgelopen weken waren gevuld met stress om alles rond te krijgen, zodat we tegen de feestdagen voor het eerst terug konden uitpakken met een krant. Beschouw het als uw kerstcadeau namens de Gazet Van Stekene.

Maar wanneer u aan het einde van deze krant zit, mag u ervan uitgaan dat wij allang terug op pad zijn, op zoek naar nieuws om de volgende editie van deze krant te publiceren.

De Gazet Van Stekene is er terug. Daar danken we vandaag verder ook nog onze sponsors voor. Wij kunnen deze editie vandaag gratis aan u aanbieden omdat Stekense ondernemers, horeca-uitbaters, zelfstandigen geloofden in de kracht van dit nieuwe platform. U ontdekt deze moedige schippers doorheen de krant. Aan hen zeggen wij vandaag een grote dankuwel. En aan u, beste lezer. Welkom terug.

GESPONSORD DOOR:

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings