16.1 C
Stekene
maandag 20 mei 2024

Grensoverschrijdend gedrag in de gemeenteraad van maart

Dinsdagavond, 19:57:51, uw journalist neemt plaats in het publiek voor de gemeenteraad van 22 maart 2022. Nog niet iedereen aanwezig, maar dat volgt mondjesmaat. Begroetingen blijken nog steeds een onderliggende kwaal, in enkele minuten tijd krijgt uw reporter een kus op de wang, een handdruk, en een vuistje. Vandaag weinig punten op de agenda, dit zou een korte raad moeten worden. 20:06:14, voorzitter Jan De Bruyne opent de vergadering nu de gemeentesecretaris plaats heeft genomen. Voor de laatste keer, zo blijkt al snel. Dirk De Vetter gaat met pensioen.

Praten zal in deze raad een pak gemakkelijker gaan, aangezien de plexischermen weggehaald zijn. Iedereen kan elkaar weer zien, en duidelijk verstaan. 

Onder de punten wordt een krediet van het gemeentebestuur verlengd. Na een interventie van gemeenteraadslid Luc De Cleir (Groen) voelt schepen Pieter De Witte zich genoodzaakt om uit te leggen hoe inflatie werkt. Interessant, uw journalist leert elke dag bij.

Daarnaast passeren de geplande agendapunten zonder veel problemen de stemmingsronde. Om 20:18:55 wordt het laatste geplande punt afgerond. Geen OCMW-raad, uw journalist is nog op tijd om Goeie Tijden, Slechte Tijden te volgen thuis en voor de haard te kruipen. Helaas, afspraak houdt ons hier, want er zijn nog net wel wat vragen vanuit de oppositie voor het bestuur. Niet op z’n minst het punt van Katrien De Vijlder (Groen) om Stekenaars bomen en struikgewas cadeau te doen om in de tuin te planten. Echter heeft het bestuur andere plannen om de boomdoelstellingen te halen. Er ruist tijdens de stemming niets door het struikgewas. Vlaams Belang zal zich tijdens de stemming onthouden. Die stellen toch eerst nog even de terechte vraag of Stekenaars niet verplicht worden om bomen in huis (lees: tuin) te nemen. Helemaal niet de bedoeling benadrukt initiatiefnemer Katrien, maar indien het punt wel zou passeren – belangrijke kanttekening – wordt er gekozen voor inheemse soorten. Eigen bomen eerst. CD&V tekent mee voor. Het heeft geen effect.

En dan, oorlogen in verre landen komen steeds dichterbij – in dat opzicht vraagt de oppositie naar de cijfers van Oekraïners die naar onze gemeente komen. Voorlopig nog geen aanwezig onder de hoede van de gemeente, verklaart Grietje Cortebeek, alhoewel er reeds enkele in onze gemeente aangekomen zijn die bij vrienden of familie verblijven. 32 gastgezinnen staan in de eerste lijn klaar indien een stroom vanuit Brussel onze gemeente bereikt.

Daarna, Moerbeke flirt met Lokeren, Kruibeke flirt met Beveren, maar met wie onderhouden wij amoureuze banden? Fusiegesprekken zijn aan de gang in het Waasland, en het gemeentebestuur verklaart ook dat fusies bij ons ‘bespreekbaar zijn’. Alhoewel de opties beperkt blijken, volgens de windrichtingen van de burgemeester. ‘Stekene is niet formeel betrokken bij fusiegesprekken, noch aan de ene zijde, noch aan de andere zijde. Ook niet aan de Zuidzijde. In het Noorden zijn onze opties natuurlijk beperkt, dan wordt het grensoverschrijdend gedrag.’

Nadat het gemeentebestuur geruime tijd het vuur aan de schenen wordt gelegd, verzoent iedereen voor Dirk De Vetter, en volgt er uitzonderlijk een receptie. Waar uw persmedewerker uitdrukkelijk verzocht wordt te blijven.

Het is 23:45:34 wanneer uw journalist gespijsd buitenwandelt.

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings