16.1 C
Stekene
maandag 20 mei 2024

Ferm Stekene staat klaar voor nog eens 100 jaar

MET de Gazet plaatsen we in iedere editie een Stekense vereniging in de kijker. Vaak is er sprake van een verminderd aantal leden, weinig geld in kas of een teruglopend aantal activiteiten. Bij Ferm Stekene niets van dat alles, integendeel. De vereniging vierde in 2020 haar honderdjarig bestaan en bruist als nooit tevoren. Voorzitter Chris Hamerlinck en secretaris Rita De Pau benadrukken: ‘We zijn een warm vrouwennetwerk, een merk waar iedereen welkom is.’

‘Ons verhaal begint in 1920 met de stichting van de Boerinnenbond in Stekene, in 1971 omgevormd naar Katholiek Vormingswerk van Landelijke Vrouwen. In 2006 wordt de naam KVLV versterkt met ‘Vrouwen met vaart’ zowel in de naam van de organisatie als via een nieuwe naam voor het ledenblad. Op 24 januari 2020 lieten we onze vertrouwde naam los, KVLV werd Ferm.’

150 leden

‘Momenteel tellen we circa 150 leden, voor corona waren er dat nog 180. Niettemin behoren we hiermee tot één van de grootste verenigingen in Stekene. Ons bestuur telt 2 voorzitsters (Chris en Peggy) en 18 teamleden verspreid over alle wijken van Steken. Van Drieschouwen tot Polken, Meersstraat en Heikant tot zelfs in Koewacht en Hellestraat. In hun wijk bezorgen de teamleden de maandelijkse brieven met activiteiten bij alle leden, wie het wenst krijgt een email. Binnen onze bestuursploeg is er ook een goede taakverdeling.’

Activiteiten

‘Bij ons is er geen gebrek aan activiteiten, vrijwel iedere week staat er wat op het programma, teveel om allemaal op te noemen. Een kleine greep uit de agenda van 2023: kookworkshops, bloemschikken, paasontbijt, leren handtassen maken, sneukeltocht, mosselfeest, kerstfeest, fiets- en wandeltochten, een daguitstap, brei- en haaklessen, lezingen, voordrachten, enz. Een aantal activiteiten komt jaarlijks terug maar anderzijds trachten wij ons aanbod up-to-date te houden en spelen we in op de vraag van onze leden.’

‘We beschikken niet over een ‘vaste’ zaal. Zowel in het Oud Station, Gildenhuis, vzw De Olijf en in de Broederschool vinden er activiteiten plaats. Zowel leden als niet-leden zijn steeds welkom. Vaak komen vriendinnen mee en worden ze nadien lid. Ferm Stekene is generatie overschrijdend, zowel moeders als hun dochters voelen zich goed bij ons.’

Goed bij kas

‘We zijn een erkende vereniging en op basis van het aantal leden en activiteiten kunnen we jaarlijks rekenen op een grote gemeentelijke subsidie waardoor we de bijdrage van de leden in de onkosten zo laag mogelijk houden. Een belangrijke bron van inkomsten is ook de jaarlijkse sneukeltocht die samen met de Landelijke Gilde wordt georganiseerd met doorgaans 600 deelnemers. Dit gaat steeds gepaard met heel wat voorbereidend werk maar het loont telkens weer de moeite.’

Vriendschap

‘We zijn al enkele decennia actief bij Ferm Stekene maar halen er nog steeds veel voldoening uit. Het contact met anderen en de vriendschap primeren. Met Ferm blijven wij ook op de hoogte van wat er leeft in de maatschappij, het uitwisselen van ideeën verrijkt ons. Dat is ook onze missie voor de volgende jaren: wij blijven zorgen voor warme ontmoetingen, boeiende activiteiten, ontspanning en plezier.’

Quote:

‘We zijn al enkele decennia actief bij Ferm Stekene maar halen er nog steeds veel voldoening uit.’

Chris Hamerlinck en Rita De Pau

Heb je interesse in de werking van Ferm Stekene:

ritadepau@belgacom.net of chrishamerlinck@hotmail.com

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings