20.8 C
Stekene
donderdag 20 juni 2024

Tuinhier Stekene-Centrum: waaier aan activiteiten

MET 110 leden en een gevarieerd aanbod aan activiteiten behoort Tuinhier Stekene-Centrum tot één van de grootste verenigingen die het Stekens cultuurleven rijk is. De huidige bestuursleden hebben er nog steeds heel veel goesting in maar beseffen tegelijkertijd dat enkel verjonging de toekomst van Tuinhier Stekene-Centrum garandeert. De Gazet trok op interview uit bij secretaris en duivel-doet-al Lucien Rollier in de Zeshoek. Bij een kopje koffie met gebak en uitzicht op de magnifieke tuin doken we eerst het verleden in.

‘Het Koninklijk Werk voor de Volkstuinen van Stekene werd opgericht op 4 januari 1926 onder de benaming ‘Werk van den Akker en den Haard.’ Op overheidsinitiatief werden na Wereldoorlog I diverse afdelingen van ‘Werk van den Akker’ opgestart om de materiële toestand van de bevolking te helpen verbeteren. Aan de leden werd een stukje land toevertrouwd om hen dit niet alleen uit te laten baten maar ook met de mogelijkheid om deze grond te verwerven. De eerste voorzitter Honoré Van Eerdenburgh stelde een deel van zijn grondeigendommen ter beschikking, gelegen in de Kerkstraat en in de Nieuwstraat.’

Koninklijke Vereniging

‘Na het voorzitterschap van André De Maesschalck werd de fakkel overgenomen door huidig voorzitter Jackie Thiron. In 1986 kregen we het predicaat ‘Koninklijke Vereniging’ verleend, in 2016 vierden we het 90-jarig bestaan. Sinds de zeventiger jaren spelen we in op de trend om zoveel mogelijk biologisch te telen, ‘klassieke’ bestrijdingsmiddelen zijn uit het beeld verdwenen. Met de groeiende vrije tijd en stijgende welvaart werden nieuwe klemtonen gelegd. Tuinieren is niet langer een noodzaak en een ‘must’ als aanvulling van het inkomen maar evolueert naar esthetisch gerichte motieven: een mooi aangelegde tuin accentueert beter het eigen huis.’

Gevarieerd programma

Het jaarlijkse lidgeld bedraagt 25 euro. ‘Hiervoor krijgen leden een jaarabonnement op de maandelijkse uitgave ‘Tuinhier’, kunnen ze gratis voordrachten bijwonen en nemen ze gratis deel aan de hofprijskamp – zowel voor groenten- als siertuinen – waar iedereen een prijs in ontvangst mag nemen. Ons aanbod aan activiteiten is zeer gevarieerd: van nuttige en afwisselende voordrachten over alle facetten van het tuinieren tot een jaarlijkse studiereis naast ook geleide bezoeken aan tuinderijen en kwekerijen, een fietstocht of een BBQ.’

Verjonging

‘Koken kost geld en wij roeien met de middelen waarover we beschikken. Als erkende vereniging ontvangen we jaarlijks circa 400 euro subsidie van de gemeente Stekene, al naargelang het aantal leden en activiteiten. De opbrengst van de jaarlijkse BBQ is een belangrijke inkomstenbron. Als bestuur luisteren we goed naar onze leden: wat zijn de noden, op welke manier blijft onze vereniging aantrekkelijk? Verjonging is zeker gewenst maar niet evident omdat het aanbod aan activiteiten en evenementen elders bijzonder groot is. We zijn we ervan overtuigd dat Tuinhier Stekene Centrum een rijk programma aanbiedt voor iedereen die geïnteresseerd is in natuur en tuinieren.’

Info: lucienrollier@hotmail.com

03 – 779 67 23

Quote

‘Al sinds de jaren zeventig spelen we in op de trend om zoveel mogelijk biologisch te telen.’

Lucien Rollier

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings