17.1 C
Stekene
donderdag 1 juni 2023

Boxing club The Bokskes: ‘Een hobby voor iedereen’

Een vooroordeel is een slechte raadgever. Ik had verwacht om in de ring en voor dit interview een paar macho kleerkasten voor mijn neus te krijgen. Wel integendeel: het bleek een heel warme groep die door corona bijna knock-out geslagen werd maar terug overeind kroop. Gerard Jansen stampte deze old-school boksclub helemaal alleen uit de grond. De unieke locatie, de twee ringen volledig omringd met een balkon, lokten reeds verscheidene filmploegen naar The Bokskes. Geen toeval, want iedereen die zo’n aanvraag doet bij de Vlaamse Boks Liga wordt onmiddellijk naar Koewacht gestuurd.

De toekomst van de club is belangrijker. Daarom geeft Gerard Jansen stilaan de fakkel door aan Brian Van Opdenbosch (19). ‘Ik ben de enige wedstrijdbokser in de club en start deze maand met een opleiding als trainer bij de Vlaamse Boks Liga. Iedere zondag theorie, praktijk, stages bij andere clubs en EHBO.’

Meer dan op iemands gezicht slaan

‘Ik ben zoals gezegd de enige wedstrijdbokser, onze leden mogen in de ring stappen maar dat is zeker geen verplichting. Boksen is meer dan op een zak of op iemands gezicht slaan. Het is een perfecte hobby voor iedereen. Het is ontspanning, zelfverdediging, ideaal om te vermageren en om de conditie te onderhouden. Om die reden krijgen we in de winter vaak wielrenners over de vloer. Onderschat de conditie van een bokser niet, het is meer dan het klassieke touwtje springen. Ik ben er zelf het beste voorbeeld van’, zegt Brian. ‘Ik was 1 meter 50 groot en woog 90 kilo. Ik werd gepest op school, hier ben ik sterk vermagerd en kweekte ik spieren.’

Veiligheid prioriteit nummer één

‘Het zijn allemaal recreanten en iedereen moet even ongeschonden naar huis zoals hij of zij gekomen is. De veiligheid is prioriteit nummer één en wie toch in de ring wil stappen doet dat enkel met volledige bescherming én onder toezicht. Een blauw oog of een dikke onderlip is voor niemand goed. Bij inschrijving dient iedereen ook een uitgebreide medische vragenlijst in te vullen. De bokstraining is zeker niet gevaarlijker dan andere sporten maar we willen geen enkel risico nemen.’

Boxing with the stars

Tijdens dit interview, midden de hittegolf in augustus, werd er aan de andere kant van het glas duchtig getraind. Opvallend: het overgrote deel waren meisjes. ‘Geen toeval’, zegt Brian daarbij bijgestaan door twee dames achter een computer die prompt de clubstatistieken bovenhalen. ’60 procent van onze leden zijn dames of meisjes. En de meesten onder hen zitten nu in de middelbare school. We hebben er ook een drietal in de lagere school en verder is er een spreiding bij beide geslachten tot de leeftijd van ruim 50 jaar. Vroeger was er de instroom via SNS (Sport Na School) maar die is weggevallen. Het effect van ‘Boxing with the stars ‘was ook snel voorbij en nu moeten we het vooral van mond aan mondreclame hebben.’

Leden welkom

‘Wij willen van onze boksclub ook een sociaal gebeuren maken. Dat was het ook voor corona hard toesloeg. We moesten een tijdje sluiten en de 72 leden komen slecht met mondjesmaat terug. Vroeger hadden we iedere training 25 tot 30 man, nu vaak slechts 8 tot 10. We kunnen dus wel wat nieuwe leden gebruiken. Dat moeten zeker geen sportieve uitblinkers zijn, wel mensen die meer dan alleen maar anoniem aanwezig zijn. Enthousiaste mensen, met een lach die niet bang zijn van sociaal contact in onze cafetaria. Ook de familieleden zijn meer dan hartelijk welkom zijn, enkel voor hen wordt er naast gezonde dranken ook wel eens een biertje geschonken’, lacht Brian.

Praktisch:

  • Boksclub The Bokskes, Nieuwdorp 13B Koewacht
  • Contact: karin.buys@telenet.be
  • Brian Van Opdenbosch: 0470 67 13 91
  • Kandidaat leden mogen tweemaal gratis komen meetrainen waarbij ze handschoenen en beschermingsmateriaal ter beschikking krijgen.
  • Lidgeld bedraagt 25 euro per maand of een 10-beurtenkaart aan 30 euro of een losse les aan 5 euro.

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in