19.2 C
Stekene
zondag 16 juni 2024

Boxing club The Bokskes: ‘Een hobby voor iedereen’

Een vooroordeel is een slechte raadgever. Ik had verwacht om in de ring en voor dit interview een paar macho kleerkasten voor mijn neus te krijgen. Wel integendeel: het bleek een heel warme groep die door corona bijna knock-out geslagen werd maar terug overeind kroop. Gerard Jansen stampte deze old-school boksclub helemaal alleen uit de grond. De unieke locatie, de twee ringen volledig omringd met een balkon, lokten reeds verscheidene filmploegen naar The Bokskes. Geen toeval, want iedereen die zo’n aanvraag doet bij de Vlaamse Boks Liga wordt onmiddellijk naar Koewacht gestuurd.

De toekomst van de club is belangrijker. Daarom geeft Gerard Jansen stilaan de fakkel door aan Brian Van Opdenbosch (19). ‘Ik ben de enige wedstrijdbokser in de club en start deze maand met een opleiding als trainer bij de Vlaamse Boks Liga. Iedere zondag theorie, praktijk, stages bij andere clubs en EHBO.’

Meer dan op iemands gezicht slaan

‘Ik ben zoals gezegd de enige wedstrijdbokser, onze leden mogen in de ring stappen maar dat is zeker geen verplichting. Boksen is meer dan op een zak of op iemands gezicht slaan. Het is een perfecte hobby voor iedereen. Het is ontspanning, zelfverdediging, ideaal om te vermageren en om de conditie te onderhouden. Om die reden krijgen we in de winter vaak wielrenners over de vloer. Onderschat de conditie van een bokser niet, het is meer dan het klassieke touwtje springen. Ik ben er zelf het beste voorbeeld van’, zegt Brian. ‘Ik was 1 meter 50 groot en woog 90 kilo. Ik werd gepest op school, hier ben ik sterk vermagerd en kweekte ik spieren.’

Veiligheid prioriteit nummer één

‘Het zijn allemaal recreanten en iedereen moet even ongeschonden naar huis zoals hij of zij gekomen is. De veiligheid is prioriteit nummer één en wie toch in de ring wil stappen doet dat enkel met volledige bescherming én onder toezicht. Een blauw oog of een dikke onderlip is voor niemand goed. Bij inschrijving dient iedereen ook een uitgebreide medische vragenlijst in te vullen. De bokstraining is zeker niet gevaarlijker dan andere sporten maar we willen geen enkel risico nemen.’

Boxing with the stars

Tijdens dit interview, midden de hittegolf in augustus, werd er aan de andere kant van het glas duchtig getraind. Opvallend: het overgrote deel waren meisjes. ‘Geen toeval’, zegt Brian daarbij bijgestaan door twee dames achter een computer die prompt de clubstatistieken bovenhalen. ’60 procent van onze leden zijn dames of meisjes. En de meesten onder hen zitten nu in de middelbare school. We hebben er ook een drietal in de lagere school en verder is er een spreiding bij beide geslachten tot de leeftijd van ruim 50 jaar. Vroeger was er de instroom via SNS (Sport Na School) maar die is weggevallen. Het effect van ‘Boxing with the stars ‘was ook snel voorbij en nu moeten we het vooral van mond aan mondreclame hebben.’

Leden welkom

‘Wij willen van onze boksclub ook een sociaal gebeuren maken. Dat was het ook voor corona hard toesloeg. We moesten een tijdje sluiten en de 72 leden komen slecht met mondjesmaat terug. Vroeger hadden we iedere training 25 tot 30 man, nu vaak slechts 8 tot 10. We kunnen dus wel wat nieuwe leden gebruiken. Dat moeten zeker geen sportieve uitblinkers zijn, wel mensen die meer dan alleen maar anoniem aanwezig zijn. Enthousiaste mensen, met een lach die niet bang zijn van sociaal contact in onze cafetaria. Ook de familieleden zijn meer dan hartelijk welkom zijn, enkel voor hen wordt er naast gezonde dranken ook wel eens een biertje geschonken’, lacht Brian.

Praktisch:

  • Boksclub The Bokskes, Nieuwdorp 13B Koewacht
  • Contact: karin.buys@telenet.be
  • Brian Van Opdenbosch: 0470 67 13 91
  • Kandidaat leden mogen tweemaal gratis komen meetrainen waarbij ze handschoenen en beschermingsmateriaal ter beschikking krijgen.
  • Lidgeld bedraagt 25 euro per maand of een 10-beurtenkaart aan 30 euro of een losse les aan 5 euro.

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings