15.1 C
Stekene
zaterdag 18 mei 2024

Gezelligheid troef bij ruilclub De Regenboog

TWEEWEKELIJKS op zondag verzamelen de leden van ruilclub De Regenboog in een zaal boven de kantoren van Bond Moyson in het centrum van Stekene. Om 9 uur ’s morgens worden pintjes en koffie geschonken en het weekend besproken. Hier draait het niet om commercie of winst maar om vriendschap en gezelligheid.De Regenboog bestaat ondertussen 56 jaar. Joos Cornelis sloot zich 32 jaar geleden aan en is sinds 2010 voorzitter en duivel-doet-al, samen met Ivo Van de Velde. “Zonder Joos bestond onze club al lang niet meer”, vertellen alle aanwezige leden.

“Postzegels ruilen is onze hoofdactiviteit. Er is een enorme variatie, bij ons gaat het vooral om landenpostzegels uit gans Europa naast ook Belgisch Congo, Rwanda en Burundi. Speciale Europazegels uitgebracht rond een thema – muziek, gebouwen, klederdracht – zijn eveneens populair. Daarnaast focussen sommige leden op thema’s allerhande, bijvoorbeeld postzegels met bolhoeden, denk aan Charlie Chaplin en Winston Churchill. Je kan het zo gek niet verzinnen of er is wel een postzegel over uitgebracht.”

Van Terneuzen tot Rijkevorsel

“We zijn een erkende vereniging. Meestal verwelkomen we een 20-tal leden op een ruilbijeenkomst, mannen zijn in de overgrote meerderheid naast enkele vrouwen. Onze leden worden er niet jonger op, instroom van nieuwe, jonge leden is een probleem. Ik hou mijn hart vast of De Regenboog over pakweg 10 à 15 jaar nog zal bestaan. Het aantal ruilclubs neemt sowieso jaar na jaar af.” Niettemin lokt de vereniging nog steeds verzamelaars van ver buiten Stekene. “We hebben een lid uit Terneuzen, een andere verzamelaar komt uit Rijkevorsel en rijdt telkens 75 km naar hier, ook verzamelaars uit Malle behoren tot onze club. Naast onze eigen ruilactiviteiten bezoeken we ook andere ruilclubs in de regio, onder meer in Sint-Niklaas.”

Bieretiketten en twee euro muntstukken

“De Regenboog dat is met vrienden onder elkaar. Kunnen we vandaag niets ruilen, geen probleem, over twee weken zijn we toch weer present.”

Bij De Regenboog wordt nog zoveel meer geruild. Julien en Anouska leggen zich toe twee euro muntstukken. “Ieder jaar komen er nieuwe munten uit rond bepaalde thema’s. In 2014 was het motief de 100ste verjaardag van de uitbraak van de Eerste Wereldoorlog, twee jaar later kwamen er munten in omloop naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van Child Focus. Ieder land heeft zo zijn eigen uitgaven, je begrijpt dat er op die manier heel veel variatie is.” Ik leer dat een 2 euro muntstuk bij aankoop 3,5 euro kost. “Maar voor muntstukken uit landen die een beperkte oplage uitgeven zoals Andorra of San Marino moet je veel meer op tafel leggen. Een uitschieter zijn de Finse twee euro muntstukken uit 2004, daarvoor betaal al snel 38 euro.”

Een tafel verderop bestellen Dirk, Pierre en Mark elk nog een Duvel, voor anderhalve euro kan je niet sukkelen. “Dat is juist de kracht van De Regenboog, de drank is betaalbaar, er is geen druk om te verhandelen, commercie is ver te zoeken, we zitten met vrienden bij elkaar. Kunnen we vandaag niets ruilen, geen probleem over twee weken zijn we toch weer present.”

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings