20.8 C
Stekene
donderdag 20 juni 2024

Tien boekenruilkastjes als eerbetoon aan Stekens auteur Dirk Bracke

JE komt ze steeds vaker tegen: boekenkastjes waar je een boek meeneemt en er één terugplaatst. Anderhalf jaar geleden lanceerde de gemeente Stekene in samenwerking met de bibliotheek een oproep naar inwoners om zelf boekenruilkastjes te beheren. Tien Stekenaars uit zowel het centrum als Kemzeke, Hellestraat als Klein-Sinaai reageerden enthousiast en werden ‘peter’ of ‘meter’. Ieder kastje verwijst naar een titel van een boek van de Stekense auteur Dirk Bracke die vorig jaar overleed. Een hommage aan een gevierd schrijver!

Het project is een schoolvoorbeeld van lokale samenwerking. Voor de constructie van de boekenruilkastjes wordt een beroep gedaan op de leerlingen van de Stekense Broederschool. Martin Corveleyn, technisch adviseur-coördinator, staat aan de wieg van het project. “We vertrouwden de opdracht toe aan de leerlingen van het vierde jaar basismechanica, onder leiding van hun leerkrachten Gunther Rombout en Maarten Van Hecke. Het project sluit helemaal aan bij de leerplandoelstellingen. Circa 4 uur per week zijn onze leerlingen hiermee aan de slag.”

FOTO: BIB Stekene

Duurzaam en weerbestendig

Concreet gaat het om metalen boekenruilkastjes met twee rijen boeken. “We kiezen voor metaal omwille van het duurzame en weerbestendige karakter. Voor de leerlingen is het een uitdaging om het vooraf uitgetekende plan nauwkeurig op te volgen. Van de nodige profielen op maat zagen en de constructie lassen, het snijden van de metaalplaten, het monteren van de deur en het slot, tot de constructie van de sokkel waarop een kastje staat. Iedere deelfase is belangrijk en krijgt een evaluatie. Voor onze school is dit een mooi project waaraan we graag meewerken.”

FOTO: BIB Stekene

Bibliotheek levert eerste partij boeken

“De boekenkastjes krijgen wellicht deze zomer een vaste plaats, vooraf worden ze eerst nog beschilderd,” vertelt Maarten D’hamers, bibliothecaris bij gemeente Stekene. “Vanuit de BIB zullen we de eerste partijen boeken schenken, nadien is het bedoeling dat een kastje ‘op eigen benen’ staat. De peters en meters zijn zelf verantwoordelijk voor het beheer, maar kunnen uiteraard rekenen op onze hulp. Bovendien zullen we nog een promotiecampagne voeren.” Maarten D’hamers is verheugd dat Stekene op deze manier een hommage brengt aan Dirk Bracke. “Dirk schreef boeken met een maatschappelijke inslag zoals kinderprostitutie, aids, echtsscheiding, afpersing, sociale wantoestanden. Zijn werk is veelvuldig bekroond en onder meer vertaald in het Duits, Spaans, Deens en Pools. In 2010 verfilmde Hans Herbots Het Engelenhuis tot Bo en in 2015 verfilmde Adil El Arbi & Bilal Fallah Black. Eén van de boekenruilhuisje vindt een onderkomen voor het huis van Dirk aan de Voorhout in Stekene.”

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings