19.2 C
Stekene
zondag 16 juni 2024

‘Beleef Boudelo: de verdwenen abdij’, het nieuwe erfgoedproject van Stekene

De gemeente Stekene heeft een hart voor erfgoed. Binnen haar erfgoedpakket neemt de verdwenen abdijsite Boudelo een bijzondere plaats in. Met ‘Beleef Boudelo: de verdwenen abdij’ wil de gemeente de abdij doen herrijzen uit haar as. De cisterciënzerabdij van weleer komt in 2024 terug tot leven in drie archeologische schatkamers met daaraan gekoppeld een belevingsvolle fietsroute.


“De fietstocht wordt een reis door tijd en ruimte, waarbij beleving centraal staat. Op verschillende locaties verspreid in onze gemeente, tot zelfs plaatsen buiten de gemeentegrenzen, zullen verhalen over de Boudelo-abdij beluisterd én bekeken kunnen worden”, licht schepen van Cultuur Gunter Van Campenhout toe. “Zo brengt de tentoonstelling je bij historische landschappen en monumenten als
de archeologische site Boudelo en de Fondatie Boudelo in Klein-Sinaai, de tiendenschuur in Moerbeke, de refuge in Hulst (Nederland) en de kerken van Klein-Sinaai, Stekene en Kemzeke. Het vertelt het verhaal van de cisterciënzermonniken en wat hen naar het Waasland bracht, een kroniek over devotie, afzondering, ambitie, politieke twisten en zoveel meer.”


“Onze gemeente ziet dit project als een sportieve erfgoedbelevenis”, gaat schepen van Toerisme en Sport Heidi Van Gaever verder. “Stekene wil er met de uitgestippelde fietsroute langs historische locaties die een link hebben met de abdij, een van nature actieve toets aan geven. Op die manier is erfgoed er niet alleen voor de cultuurliefhebber, maar wordt erfgoed zinvol en tof voor iedereen: jong en oud, sportief en nieuwsgierig, creatief en levensgenieter.”


Voor de uitwerking van dit groots erfgoedproject, werkt Stekene samen met een heleboel partners, waaronder Het Genootschap van Boudelo en heemkundige kring d’EUZIE. “Het Genootschap van Boudelo organiseert al meer dan 10 jaar activiteiten voor groot en klein die ‘Boudelo’ in de kijker zetten. Zo is er onze website boudelo.be en een boek ‘De dubbelschat van Boudelo’, organiseren we gidsbeurten en een trappistenavond en promoten we het Boudelo-bier. Ook
bestaat er sinds twee jaar, in samenwerking met de gemeente, een wandeltocht ‘De heks van Boudelo’. Naast deze inspanningen voor de promotie van de abdij, zijn we blij dat we als genootschap een grote inbreng hebben om ook de monniken van Boudelo in de kijker te zetten. We hebben ook enkele oude boeken in onze collectie die nu een ware bron van informatie zijn voor de belevingstentoonstelling”, vertelt Tony De Wilde, gids en voorzitter van het Boudelo-genootschap, trots.


“Als jongste bestuurslid van d’EUZIE breng ik de Boudelo-abdij vaak op de agenda, waardoor de aandacht en onderzoek niet vermindert. Zo start er op Erfgoeddag (21 april 2024) al een tentoonstelling ‘Boudelo terug thuis’ in OC De Statie”, vervolgt Tony De Wilde zijn verhaal.


Voor de educatief-interactieve tentoonstelling over de abdij lanceerde de gemeente een oproep in het infomagazine Uitstekend. “Was jij één van de studenten en vrijwilligers die tijdens de opgravingscampagnes van 1971-1975 en 1981-1986 meehielp bij de verdwenen abdij Boudelo in de Koebrugstraat? Mail je gegevens dan vóór 1 februari naar cultuur@stekene.be. Onze Cultuurdienst neemt nadien contact met je op voor een gesprek over je ervaringen van toen” legt schepen Gunter Van Campenhout uit.


De verdwenen abdij is een archeologische parel in het erfgoed van de gemeente Stekene. De provincie Oost-Vlaanderen kent aan de gemeente dan ook een subsidie van 20 000 euro toe voor de uitwerking van dit erfgoedproject. De lancering van ‘Beleef Boudelo: de verdwenen abdij’ staat midden juni gepland.


Voor dit uniek erfgoedproject werkt de gemeente Stekene samen met de volgende partners: Erfpunt, het Genootschap van Boudelo, heemkundige kring d’EUZIE, de kerkraden van Klein-Sinaai, Stekene en Kemzeke, stad Hulst, gemeente Moerbeke, gemeente Sint-Gillis-Waas, stad Sint-Niklaas, Toerisme Waasland en Little Brickroom.

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings