20.8 C
Stekene
donderdag 20 juni 2024

Vl@s afdeling Stekene: kruispunt van boeiende ontmoetingen

VZW Vl@s (Vlaamse Actieve Senioren) afdeling Stekene behoorde tot voor twee jaar bij de Federatie Sint-Niklaas. Met de oprichting van een eigen afdeling legt het bestuur nieuwe accenten en biedt de leden een resem aantrekkelijke activiteiten aan.

De vzw Vlaamse Actieve Senioren telt meer dan 100 afdelingen, verspreid over heel Vlaanderen, met meer dan 11.000 leden. De afdeling Stekene verwelkomt momenteel een 40-tal leden. Naast voorzitter Jaak Claes maken ook secretaris Luc Merckx en penningmeester Josiane Van Richel deel uit van het bestuur.

‘Vl@s profileert zich als een socio-culturele vrijwilligersvereniging voor senioren, dynamisch, pluralistisch en niet-partijgebonden. Wij willen de samenwerking onder senioren in Vlaanderen bevorderen, meewerken aan hun ontplooiing en hun belangen behartigen. Bij Vl@s is er geen plaats voor vereenzaming en individualisme. Wij vinden dat ouderen zo lang mogelijk in de eigen vertrouwde omgeving moeten kunnen wonen,’ vertellen Luc Merckx en Josiane Van Richel uit Bosdorp.

Volksspelennamiddag

‘Wij werken hard om onze leden een resem boeiende activiteiten aan te bieden. Op maandag staat petanque op het programma, dinsdag verzamelen we voor een wandeltocht ‘Ontdek het Waasland’ voor 3 of 6 km. We organiseerden zelf ook al drie wandelingen in het Gelaag, het Stropersbos en de Wildernis. Tijdens de zomermaanden, van juni tot september, maken we fietstochten van circa 40 km doorheen de regio. Ook gaaibollen behoort tot ons aanbod. Noteer alvast 2 juni in uw agenda: dan organiseren we een Vl@s-Volksspelennamiddag voor senioren in de petanquehal van Stekene in de Nieuwstraat.’

‘Onze leden kunnen ook deelnemen aan activiteiten georganiseerd door de Federatie. Het gaat dan onder meer om daguitstappen naar Ieper/Diksmuide, het Afrika Museum of Lier, of een ‘Week aan zee’. Om het beeld compleet te maken: we verwennen onze leden ook met een Sinterklaasgeschenk en een paashaas.’

Verder groeien

‘Het individueel lidmaatschap bedraagt 20 euro, het gezinslidmaatschap komt op 35 euro. We hebben nog heel wat plannen en ideeën maar moeten uiteraard roeien met de middelen die ons ter beschikking staan. Een activiteit organiseren kost nu eenmaal geld, de afgelopen periode is alles fors duurder geworden. Wij zijn ervan overtuigd dat wij iets te bieden hebben aan senioren. Daarom doen we dan ook graag een oproep aan 50-plussers om zich aan te sluiten bij Vl@s afdeling Stekene. Ze kunnen vrijblijvend komen kennismaken op één van onze activiteiten. Iedereen is van harte welkom om te genieten met toekomstige vrienden in een warme sfeer.’

Info: Luc Merckx: 0468 – 10 20 79

Quote

‘We werken hard om onze leden een resem boeiende activiteiten aan te bieden’

Luc Merckx en Josiane Van Richel

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings