8.8 C
Stekene
dinsdag 16 april 2024

Dag vijf: 11 Stekense wielerhelden op weg naar Labastide d’Armagnac: schorre kelen, aanval door vliegjeszwerm en op de foto met Franse nationale beach handball ploeg

Het goede nieuws: onze 11 fietskampioenen onderweg naar zustergemeente Labastide d’Armagnac worden hoe langer hoe meer opgemerkt in La Douce France, met hun strakke wielertenues en voorbeeldige rijstijl. Lege bidons gooien ze nooit of te nimmer op de grond en bananenschillen belanden steevast in de achterzak. Zulk voorbeeldig gedrag moest wel in de kijker lopen en deze morgen was het zover: tijdens het internationale Festi’Beach in Chateauroux vroeg het nationale Franse beach handball team of ze op de foto mochten met onze Stekense helden. Na een kort telefonisch overleg in kader van de privacywetgeving tussen schepen van Sport Heidi Van Gaever en het Stekense schepencollege – voor zover al dan niet in vakantiemodus – werd een akkoord gegeven: het Franse nationale team kreeg de eer om vereeuwigd te worden met Emiel (67), Freddy (55), Marc (61), Lieven (60), Johan (60), Heidi (57, Gunther (57), Pascal (54), Chris (51), Joris (51), Gunter (46) en Peter (60).


Helaas is er ook minder fraai nieuws. In rit vier hadden onze onvermoeibare helden al af te rekenen met een wilde hond op een geitenboerderij en puilde het doktersrapport uit met talloze medische pijntjes en kwaaltjes. Het ergste moest nog komen! Tijdens de doortocht vandaag langs het Regionaal Natuurpark van de Brenne, een wild bezaaid gebied met meer dan 2000 meertjes en een oppervlakte van 166.000 hectare belandde ons elftal plots in een ongeziene storm: het is te zeggen een mega zwerm vliegjes teisterde onze helden. Enkele renners die de gewoonte hebben om met opengesperde mond rond te rijden hadden het vlaggen en enkel door veel water te drinken kon erger voorkomen worden. Nog was het leed niet geleden: bijna iedereen had last van een droge keel. Zelf dachten onze wielericonen dat airco op de kamers de oorzaak was van dit fenomeen maar grondig doktersonderzoek leerde dat een teveel aan pastis voor het ongemak zorgde. Met deze zomerse temperaturen put pastis – een aperitief op basis van steranijs, verschillende kruidenextracten en zoethout en een alcoholpercentage van maar liefst 40 tot 45% – de lichamen van onze verzwakte helden uit, vooral de keel wordt aangetast.

Vanavond arriveerde de Stekense karavaan in Oradour-sur-Glane, het dorp dat onlosmakelijk verbonden is met de horror van de Tweede Wereldoorlog. Het bloedbad van Oradour-sur-Glane vond plaats op 10 juni 1944, het dorp werd die dag door het eerste regiment van ‘Der Führer’ van de 2. SS-Panzer-Division Das Reich ingesloten en uiteindelijk verwoest, bij deze overval werden 642 mensen vermoord. In het centrum van Oradour zijn alle ruïnes nog in de staat van na de verwoesting. Kleine plaquettes op de huizen geven aan of er een winkel, kapperszaak, garage of kledingatelier gevestigd was.

Donderdag doorkruisen onze helden het Parc naturel régional Périgord-Limousin, een prachtig decor vol bossen, veengebieden, rivieren en meren met eindbestemming Périgueux. Labastide komt steeds dichterbij, de paarden ruiken stilaan de stal. In onze zustergemeente worden de eerste voorbereidende acties ondernomen om onze helden een gepaste ontvangst aan te bieden in de historische bastide.

In het kleine peloton gaat ondertussen het gerucht dat Stekens burgemeester Stany De Rechter aanwezig zal zijn aanstaande zaterdag bij de entree van onze kampioenen in Labastide: is hij ons elftal langs een andere weg achterna gefietst, komt hij met de trein, het vliegtuig, de auto, de taxi, de scooter, de tractor, solex, bus of boot? De Gazet zoekt het voor u uit en hoopt morgen al meer nieuws te kunnen brengen…

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings