15.1 C
Stekene
zaterdag 18 mei 2024

KWB Kemzeke: ‘Vastbesloten te blijven organiseren’

FOTO: MAVAHOE

VOORZITTER Luc Strobbe maakt zich duidelijk zorgen over de toekomst van de Katholieke Werknemers Beweging in Kemzeke. ‘Veel van onze leden zijn achteraan de zeventig, sommigen in de tachtig en veel jongeren komen er niet meer bij’, aldus Strobbe. Maar ondanks dat blijft de agenda goed gevuld.

‘Jonge mensen zijn vaak moeilijk te benaderen of warm te maken voor onze vereniging. Er zijn veel verenigingen in Kemzeke en die vallen vaak allemaal terug op dezelfde mensen. We zijn niet meer actief op zoek naar nieuwe leden. Momenteel hebben we 77 gezinnen die lid zijn maar ik kan mijn acht bestuursleden niet meer warm maken om nieuwe kandidaten te ronselen.’

11-11-11

‘Het katholieke in onze naam uit zich vooral in ons kerstfeest, mét bingo’, benadrukt Luc. ‘Vroeger hielden we rond 1 november een misviering voor de overleden KWB’ers. Dat was in de periode dat we nog misvieringen hadden in Kemzeke. Nadien zijn we met 11-11-11 in zee gegaan. Tot voor corona hielden we een ontbijtbuffet in het Koerken, Sinds 2021 leveren we ontbijten aan huis. De KWB zorgt voor de ontbijten, 11-11-11 neemt de verkoop voor zijn rekening.’

Huis van het Kind

‘Eind 2022 hebben we een speelgoedactie gehouden voor het Huis van het Kind. Anneleen De Colvenaer (KWB) en Joanne Uvin (Huis vh Kind) hebben hier hard aan gewerkt. Vroeger deden we dat al voor andere organisaties maar onze eerste samenwerking met het Huis van het Kind was zeker een meevaller. Hiervoor hadden we de nodige reclame gemaakt op sociale media en in onze nieuwsbrief.’

Weekend

‘Ruim 20 jaar lang hebben Ronny Herremans en ikzelf een KWB-weekend georganiseerd. Ronny verzorgt nu trouwens nog steeds de fietstochten (+/- 50 km) en de wandelingen (+/- 7 km). Na twintig jaar weekends plannen wilden we de fakkel doorgeven maar we vonden geen vrijwilligers die de organisatie hiervan wilden overnemen.’

70 jaar

‘Maar we zijn vastbesloten om in de toekomst onze traditionele zaken te blijven organiseren’, zegt de strijdvaardige voorzitter. ‘Indien nodig een beetje aangepast, zo is ons valentijnsbal een valentijnsmenu geworden maar je kan er nog altijd een danske placeren. Iedere woensdag kaart- en petanquenamiddag. Het kerstfeest, de ledenvergadering met animatie, de gratis nieuwjaarsreceptie voor onze leden en het pinksterontbijt in het Koerken zijn blijvers. In september 2023 zetten we onszelf in de bloemetjes met een receptie voor ons 70-jarig bestaan.’

Chocoladewandeling

‘Maar er is meer dan feesten alleen, we bieden onze leden ook een streepje vorming en cultuur. Zo is er op 3 maart een sessie over veiligheid op de fiets en gaan we op 13 mei de Brusselse Marollen bezoeken onder leiding van een gids. En voor wie het toch liever iets zoeter heeft plannen we een chocoladewandeling. Tenslotte is er ons dartstornooi in het Koerken op 3 juni. Ook niet-leden zijn hier zeker welkom!’

Democratische prijzen

‘Lidmaatschap van de KWB hoeft niet duur te zijn. Samen met onze secretaris Rudy Wittock en penningmeester Wilfried De Schepper doen we al het mogelijke om de prijzen zo laag mogelijk te houden. Voor amper 35 euro ben jij én tegelijkertijd alle inwonende leden van je gezin al lid en je krijgt er zelfs nog een bonnenboekje bij’, besluit Luc Strobbe.

Quote: ‘Veel van onze leden zijn achteraan in de zeventig, sommigen in de tachtig en veel jongeren komen er niet meer bij. Maar onze agenda blijft goed gevuld.’

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings