13.4 C
Stekene
donderdag 1 juni 2023

KWB Kemzeke: ‘Vastbesloten te blijven organiseren’

FOTO: MAVAHOE

VOORZITTER Luc Strobbe maakt zich duidelijk zorgen over de toekomst van de Katholieke Werknemers Beweging in Kemzeke. ‘Veel van onze leden zijn achteraan de zeventig, sommigen in de tachtig en veel jongeren komen er niet meer bij’, aldus Strobbe. Maar ondanks dat blijft de agenda goed gevuld.

‘Jonge mensen zijn vaak moeilijk te benaderen of warm te maken voor onze vereniging. Er zijn veel verenigingen in Kemzeke en die vallen vaak allemaal terug op dezelfde mensen. We zijn niet meer actief op zoek naar nieuwe leden. Momenteel hebben we 77 gezinnen die lid zijn maar ik kan mijn acht bestuursleden niet meer warm maken om nieuwe kandidaten te ronselen.’

11-11-11

‘Het katholieke in onze naam uit zich vooral in ons kerstfeest, mét bingo’, benadrukt Luc. ‘Vroeger hielden we rond 1 november een misviering voor de overleden KWB’ers. Dat was in de periode dat we nog misvieringen hadden in Kemzeke. Nadien zijn we met 11-11-11 in zee gegaan. Tot voor corona hielden we een ontbijtbuffet in het Koerken, Sinds 2021 leveren we ontbijten aan huis. De KWB zorgt voor de ontbijten, 11-11-11 neemt de verkoop voor zijn rekening.’

Huis van het Kind

‘Eind 2022 hebben we een speelgoedactie gehouden voor het Huis van het Kind. Anneleen De Colvenaer (KWB) en Joanne Uvin (Huis vh Kind) hebben hier hard aan gewerkt. Vroeger deden we dat al voor andere organisaties maar onze eerste samenwerking met het Huis van het Kind was zeker een meevaller. Hiervoor hadden we de nodige reclame gemaakt op sociale media en in onze nieuwsbrief.’

Weekend

‘Ruim 20 jaar lang hebben Ronny Herremans en ikzelf een KWB-weekend georganiseerd. Ronny verzorgt nu trouwens nog steeds de fietstochten (+/- 50 km) en de wandelingen (+/- 7 km). Na twintig jaar weekends plannen wilden we de fakkel doorgeven maar we vonden geen vrijwilligers die de organisatie hiervan wilden overnemen.’

70 jaar

‘Maar we zijn vastbesloten om in de toekomst onze traditionele zaken te blijven organiseren’, zegt de strijdvaardige voorzitter. ‘Indien nodig een beetje aangepast, zo is ons valentijnsbal een valentijnsmenu geworden maar je kan er nog altijd een danske placeren. Iedere woensdag kaart- en petanquenamiddag. Het kerstfeest, de ledenvergadering met animatie, de gratis nieuwjaarsreceptie voor onze leden en het pinksterontbijt in het Koerken zijn blijvers. In september 2023 zetten we onszelf in de bloemetjes met een receptie voor ons 70-jarig bestaan.’

Chocoladewandeling

‘Maar er is meer dan feesten alleen, we bieden onze leden ook een streepje vorming en cultuur. Zo is er op 3 maart een sessie over veiligheid op de fiets en gaan we op 13 mei de Brusselse Marollen bezoeken onder leiding van een gids. En voor wie het toch liever iets zoeter heeft plannen we een chocoladewandeling. Tenslotte is er ons dartstornooi in het Koerken op 3 juni. Ook niet-leden zijn hier zeker welkom!’

Democratische prijzen

‘Lidmaatschap van de KWB hoeft niet duur te zijn. Samen met onze secretaris Rudy Wittock en penningmeester Wilfried De Schepper doen we al het mogelijke om de prijzen zo laag mogelijk te houden. Voor amper 35 euro ben jij én tegelijkertijd alle inwonende leden van je gezin al lid en je krijgt er zelfs nog een bonnenboekje bij’, besluit Luc Strobbe.

Quote: ‘Veel van onze leden zijn achteraan in de zeventig, sommigen in de tachtig en veel jongeren komen er niet meer bij. Maar onze agenda blijft goed gevuld.’

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in