15.9 C
Stekene
zaterdag 3 juni 2023

Het groeipotentieel van een kleinschalige, gemoedelijke wijkkleuterschool

FOTO: BEVER

WAT een weelde voor de kleuters (en hun ouders) van de wijk Bosdorp: op wandelafstand worden ze verwelkomd in een kleinschalig en gemoedelijk schooltje met een zee van ruimte, een speelplaats om van te dromen, enthousiaste juffen die het beste van zichzelf geven. Op een koude morgen in december luistert uw dienaar bij een kopje koffie naar het verhaal van Kleuterschool Bosdorp, directieleden Dirk Selis en Sara Waem schetsen het ontstaan.

‘Kleuterschool Bosdorp maakt deel uit van de Vrije Basisscholen Toermalijn. Kleuteronderwijs vindt plaats in zowel de Kerkstraat als in Bosdorp, het lager onderwijs onder- en bovenbouw vindt plaats in de Kerkstraat. De kleuterschool in Bosdorp school opende zijn deuren op 3 september 1966, circa 50 kleuters uit Bosdorp en Polken konden voor het eerst dicht bij naar school. De wijkschool bestond uit toen uit 2 klassen en een overdekte speelplaats. Later werd er een derde klas bijgebouwd, met nadien ook nog een refter.’

In 1998 werden de ramen en deuren vervangen alsook de plafonds in de diverse klassen. ‘Tegelijkertijd werd de buitenspeelplaats volledig vernieuwd en aangepast aan de hedendaagse noden en wettelijke verplichtingen. Voorts werd een volledig nieuwe verwarming aangelegd, zijn de toiletten allemaal vervangen. Ook werden er nog enkele nieuwe speeltuigen geplaatst op de buitenspeelplaats, al deze aanpassingen zijn betaald met de opbrengsten van de Lambikfeesten (zie kader). Momenteel beschikken we over 4 klassen voor in totaal 69 kleuters. Het is fijn om zien dat generatie op generatie voor onze school kiest, de ouders en grootouders van een aantal kleuters liepen hier school en zijn inmiddels actief in het oudercomité. Zij organiseren talrijke evenementen zoals een winterwandeling, een quiz of een kinderfuif.’

Nieuwbouwproject

‘We zien zeker nog groeipotentieel. In die zin hebben we een nieuwbouwdossier voor één klas en een refter ingediend bij Agion (Agentschap voor infrastructuur in het onderwijs). Ook is er nood aan een nieuwe bergruimte. We hebben er momenteel geen zicht op wanneer het project zal uitgevoerd worden.’

Een school runnen is een teamsport

‘Stapje voor stapje groeien de kleuters door, eerst naar een vorm van zelfredzaamheid, leren samen spelen, voorlezen, liedjes zingen, de eerste aanzet tot rekenen en letters kennen… Ieder kind wordt in zijn waarde gelaten, sommige hebben nood aan ‘remediëring’, andere worden graag ‘uitgedaagd’ tot meer. We kunnen hierbij rekenen op de inzet en inspiratie van 5 gedreven juffen: Mieke, Nathalie, Jessica, Madeline en Veerle. Een school ‘runnen’ is een teamsport met ook nog een turn- en zorgleerkracht, kinderverzorgster, vrijwilligers van de voor- en naschoolse opvang en poetshulpen. Met zijn allen zorgen ze ervoor dat onze kleuters zich in de beste omstandigheden kunnen uitleven.’

Groene oase

‘Aanspreekbaarheid en een direct contact met de ouders staan hoog in het vaandel. Door onze kleinschaligheid kunnen we snel inspelen op ontwikkelingen en vragen. Daarnaast pakken we graag uit met onze unieke locatie: een groene oase, piekfijn onderhouden, een aantal prachtige bomen, talrijke speel- en klimtuigen, ruimte om te spelen, te fietsen, te ravotten.’

KADER: Lambikcomité

‘Onze school is onlosmakelijk verbonden met het Lambikcomité, met hun steun kunnen we regelmatig investeren in de infrastructuur. De eerste feesten begonnen als een Vlaamse kermis. Later organiseerde het comité een ponywedstrijd, in 1981 werden voor het eerst ‘artiesten’ uitgenodigd voor de Lambikfeesten. Teveel om allemaal op te noemen maar passeerden onder meer op Bosdorp: Bart Kaell, een hond met zijn baasje, Will Tura, Willy Somers en Margriet Hermans. De steun van het Lambikcomité is van goud waarde!’

Quote: ‘We zien zeker nog groeipotentieel, in die zin hebben we een nieuwbouwdossier voor één klas en een refter ingediend.’

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in