19.2 C
Stekene
zondag 16 juni 2024

Het groeipotentieel van een kleinschalige, gemoedelijke wijkkleuterschool

FOTO: BEVER

WAT een weelde voor de kleuters (en hun ouders) van de wijk Bosdorp: op wandelafstand worden ze verwelkomd in een kleinschalig en gemoedelijk schooltje met een zee van ruimte, een speelplaats om van te dromen, enthousiaste juffen die het beste van zichzelf geven. Op een koude morgen in december luistert uw dienaar bij een kopje koffie naar het verhaal van Kleuterschool Bosdorp, directieleden Dirk Selis en Sara Waem schetsen het ontstaan.

‘Kleuterschool Bosdorp maakt deel uit van de Vrije Basisscholen Toermalijn. Kleuteronderwijs vindt plaats in zowel de Kerkstraat als in Bosdorp, het lager onderwijs onder- en bovenbouw vindt plaats in de Kerkstraat. De kleuterschool in Bosdorp school opende zijn deuren op 3 september 1966, circa 50 kleuters uit Bosdorp en Polken konden voor het eerst dicht bij naar school. De wijkschool bestond uit toen uit 2 klassen en een overdekte speelplaats. Later werd er een derde klas bijgebouwd, met nadien ook nog een refter.’

In 1998 werden de ramen en deuren vervangen alsook de plafonds in de diverse klassen. ‘Tegelijkertijd werd de buitenspeelplaats volledig vernieuwd en aangepast aan de hedendaagse noden en wettelijke verplichtingen. Voorts werd een volledig nieuwe verwarming aangelegd, zijn de toiletten allemaal vervangen. Ook werden er nog enkele nieuwe speeltuigen geplaatst op de buitenspeelplaats, al deze aanpassingen zijn betaald met de opbrengsten van de Lambikfeesten (zie kader). Momenteel beschikken we over 4 klassen voor in totaal 69 kleuters. Het is fijn om zien dat generatie op generatie voor onze school kiest, de ouders en grootouders van een aantal kleuters liepen hier school en zijn inmiddels actief in het oudercomité. Zij organiseren talrijke evenementen zoals een winterwandeling, een quiz of een kinderfuif.’

Nieuwbouwproject

‘We zien zeker nog groeipotentieel. In die zin hebben we een nieuwbouwdossier voor één klas en een refter ingediend bij Agion (Agentschap voor infrastructuur in het onderwijs). Ook is er nood aan een nieuwe bergruimte. We hebben er momenteel geen zicht op wanneer het project zal uitgevoerd worden.’

Een school runnen is een teamsport

‘Stapje voor stapje groeien de kleuters door, eerst naar een vorm van zelfredzaamheid, leren samen spelen, voorlezen, liedjes zingen, de eerste aanzet tot rekenen en letters kennen… Ieder kind wordt in zijn waarde gelaten, sommige hebben nood aan ‘remediëring’, andere worden graag ‘uitgedaagd’ tot meer. We kunnen hierbij rekenen op de inzet en inspiratie van 5 gedreven juffen: Mieke, Nathalie, Jessica, Madeline en Veerle. Een school ‘runnen’ is een teamsport met ook nog een turn- en zorgleerkracht, kinderverzorgster, vrijwilligers van de voor- en naschoolse opvang en poetshulpen. Met zijn allen zorgen ze ervoor dat onze kleuters zich in de beste omstandigheden kunnen uitleven.’

Groene oase

‘Aanspreekbaarheid en een direct contact met de ouders staan hoog in het vaandel. Door onze kleinschaligheid kunnen we snel inspelen op ontwikkelingen en vragen. Daarnaast pakken we graag uit met onze unieke locatie: een groene oase, piekfijn onderhouden, een aantal prachtige bomen, talrijke speel- en klimtuigen, ruimte om te spelen, te fietsen, te ravotten.’

KADER: Lambikcomité

‘Onze school is onlosmakelijk verbonden met het Lambikcomité, met hun steun kunnen we regelmatig investeren in de infrastructuur. De eerste feesten begonnen als een Vlaamse kermis. Later organiseerde het comité een ponywedstrijd, in 1981 werden voor het eerst ‘artiesten’ uitgenodigd voor de Lambikfeesten. Teveel om allemaal op te noemen maar passeerden onder meer op Bosdorp: Bart Kaell, een hond met zijn baasje, Will Tura, Willy Somers en Margriet Hermans. De steun van het Lambikcomité is van goud waarde!’

Quote: ‘We zien zeker nog groeipotentieel, in die zin hebben we een nieuwbouwdossier voor één klas en een refter ingediend.’

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings