13.4 C
Stekene
zaterdag 3 juni 2023

TC Stekene: 500 leden, dat moet je verdienen

MET circa 500 leden is Tennisclub Stekene een van de grootste sportverenigingen van de gemeente. Het succes komt niet zomaar uit de lucht vallen maar is het resultaat van het harde werk van een gepassioneerd bestuur, inzet op de jeugd en de organisatie van initiatiekampen, laagdrempeligheid en investeringen in een up-to-date accommodatie.

Eind oktober, zomerse temperaturen, een tiental senioren geniet van een drankje na hun tennisontspanning op het complex van TC Stekene op de site van het Zomerhuis. In de kantine/restaurant keert het driekoppig bestuur – voorzitter Ilse Vereecken, secretaris Roger Heylen en verantwoordelijke infrastructuur Nicolas Van der Steichel – eerst even terug naar de begindagen van TC Stekene.

‘In 1977 vond de stichtingsvergadering plaats, we hadden al snel 50 leden maar nog geen terrein. Een jaar later speelden we zowel in de sporthal van Stekene als op een terrein in de Zandstraat in Sint-Pauwels, later beschikten we nog over twee terreinen met chalet in de Dauwstraat in Kemzeke. TC Stekene sloot aan bij de KBTB (het latere VTV en huidig Tennis Vlaanderen). In 2007 verhuisden we naar onze huidige locatie. De terreinen kregen we in erfpacht van de gemeente die zich steeds bereid toonde om enkele inspanningen te leveren.’

Uitgebreide accommodatie

‘Momenteel beschikken wij hier over 5 outdoor gravel terreinen- uitgerust met Ledverlichting – 2 hardcore indoor terreinen en 2 petanquevelden. Recent openden we 2 padelterreinen op onze locatie in Stekene naast 3 padelterreinen op de terreinen van de Wase Golf in Sint-Gillis-Waas. Daar openen we eind oktober nog eens 3 indoor tennisvelden en 3 padelterreinen. Door de verhuis van de Dauwstraat naar onze huidige site konden wij onze leden een volwaardige accommodatie aanbieden.’ TC Stekene evolueert mee met nieuwe ontwikkelingen. Een reservatie van een padelterrein inclusief bediening van de verlichting doen de leden via een app.

Democratische sport

‘Iedereen kan bij ons starten, zowel leden die in een competitie spelen (in totaal meer dan 20 teams) als recreanten. In 2020 noteerden we 376 leden, momenteel tellen we circa 500 leden, een enorme stap vooruit. Het lidgeld bedraagt 160 euro voor zes maanden, voor de jeugd varieert het lidgeld van 20 tot 80 euro al naargelang de leeftijd, met daarbovenop nog 6 gratis groepslessen. Hiermee weerleggen we de mythe dat tennis een ‘elitaire sport’ zou zijn, wij kiezen duidelijk voor laagdrempeligheid.’

Intensieve jeugdwerking

Zonder nieuwe instroom overleeft geen enkele sportclub. ‘Daarom investeren wij voortdurend in onze jeugdwerking. Naast groepslessen voor jongeren organiseren wij tenniskampen/stages tijdens de schoolvakanties verzorgd door gediplomeerde trainers. Op jaarbasis volgen een 400-tal kinderen een stage, daarvan rekruteren we er toch telkens een 20-tal. Op die manier is steeds sprake van een aanwas en doorstroming. Onze trainers geven lessen aan leden op alle niveaus zodat wij – op maat – kunnen inspelen op de vraag van onze leden.”

Leven in de brouwerij

‘We hebben tot hiertoe de luxe dat we geen speciale acties moeten voeren om een nieuw publiek te bereiken maar uiteraard verwelkomen we graag nieuwe leden. Nog een verklaring van ons succes is dat alles goed aan elkaar hangt bij TC Stekene. Na een partijtje tennis blijven heel wat leden ‘plakken’ in de kantine voor hapje en een drankje, dat bevordert het groepsgevoel. Met een jaarlijkse quiz, diverse tornooien en nog tal van andere activiteiten is er bij ons altijd wel leven in de brouwerij.’

Quote: ‘Nog een verklaring van ons succes is dat alles goed aan elkaar hangt bij TC Stekene’

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in