6.1 C
Stekene
zaterdag 20 april 2024

TC Stekene: 500 leden, dat moet je verdienen

MET circa 500 leden is Tennisclub Stekene een van de grootste sportverenigingen van de gemeente. Het succes komt niet zomaar uit de lucht vallen maar is het resultaat van het harde werk van een gepassioneerd bestuur, inzet op de jeugd en de organisatie van initiatiekampen, laagdrempeligheid en investeringen in een up-to-date accommodatie.

Eind oktober, zomerse temperaturen, een tiental senioren geniet van een drankje na hun tennisontspanning op het complex van TC Stekene op de site van het Zomerhuis. In de kantine/restaurant keert het driekoppig bestuur – voorzitter Ilse Vereecken, secretaris Roger Heylen en verantwoordelijke infrastructuur Nicolas Van der Steichel – eerst even terug naar de begindagen van TC Stekene.

‘In 1977 vond de stichtingsvergadering plaats, we hadden al snel 50 leden maar nog geen terrein. Een jaar later speelden we zowel in de sporthal van Stekene als op een terrein in de Zandstraat in Sint-Pauwels, later beschikten we nog over twee terreinen met chalet in de Dauwstraat in Kemzeke. TC Stekene sloot aan bij de KBTB (het latere VTV en huidig Tennis Vlaanderen). In 2007 verhuisden we naar onze huidige locatie. De terreinen kregen we in erfpacht van de gemeente die zich steeds bereid toonde om enkele inspanningen te leveren.’

Uitgebreide accommodatie

‘Momenteel beschikken wij hier over 5 outdoor gravel terreinen- uitgerust met Ledverlichting – 2 hardcore indoor terreinen en 2 petanquevelden. Recent openden we 2 padelterreinen op onze locatie in Stekene naast 3 padelterreinen op de terreinen van de Wase Golf in Sint-Gillis-Waas. Daar openen we eind oktober nog eens 3 indoor tennisvelden en 3 padelterreinen. Door de verhuis van de Dauwstraat naar onze huidige site konden wij onze leden een volwaardige accommodatie aanbieden.’ TC Stekene evolueert mee met nieuwe ontwikkelingen. Een reservatie van een padelterrein inclusief bediening van de verlichting doen de leden via een app.

Democratische sport

‘Iedereen kan bij ons starten, zowel leden die in een competitie spelen (in totaal meer dan 20 teams) als recreanten. In 2020 noteerden we 376 leden, momenteel tellen we circa 500 leden, een enorme stap vooruit. Het lidgeld bedraagt 160 euro voor zes maanden, voor de jeugd varieert het lidgeld van 20 tot 80 euro al naargelang de leeftijd, met daarbovenop nog 6 gratis groepslessen. Hiermee weerleggen we de mythe dat tennis een ‘elitaire sport’ zou zijn, wij kiezen duidelijk voor laagdrempeligheid.’

Intensieve jeugdwerking

Zonder nieuwe instroom overleeft geen enkele sportclub. ‘Daarom investeren wij voortdurend in onze jeugdwerking. Naast groepslessen voor jongeren organiseren wij tenniskampen/stages tijdens de schoolvakanties verzorgd door gediplomeerde trainers. Op jaarbasis volgen een 400-tal kinderen een stage, daarvan rekruteren we er toch telkens een 20-tal. Op die manier is steeds sprake van een aanwas en doorstroming. Onze trainers geven lessen aan leden op alle niveaus zodat wij – op maat – kunnen inspelen op de vraag van onze leden.”

Leven in de brouwerij

‘We hebben tot hiertoe de luxe dat we geen speciale acties moeten voeren om een nieuw publiek te bereiken maar uiteraard verwelkomen we graag nieuwe leden. Nog een verklaring van ons succes is dat alles goed aan elkaar hangt bij TC Stekene. Na een partijtje tennis blijven heel wat leden ‘plakken’ in de kantine voor hapje en een drankje, dat bevordert het groepsgevoel. Met een jaarlijkse quiz, diverse tornooien en nog tal van andere activiteiten is er bij ons altijd wel leven in de brouwerij.’

Quote: ‘Nog een verklaring van ons succes is dat alles goed aan elkaar hangt bij TC Stekene’

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings