17.1 C
Stekene
maandag 17 juni 2024

Gastvrij Stekene

Zonder dat we er erg in hadden ‘ontdekten’ we een rode draad in deze decembereditie van de Gazet Van Stekene. In drie reportages staat gastvrijheid centraal, Stekene laat zich van zijn beste kant zien…

Als lid van de organisaties ‘Vrienden op de fiets’ en ‘Warm Showers’ ontvangen wij al jaren fietsers van over heel Europa bij ons thuis, ook bij redacteur Marc Van Hoeyland zijn rondtrekkende fietsers van harte welkom. Het concept is eenvoudig: voor 25 euro bieden we onze gasten een overnachtingsplaats aan, een warme douche en een uitgebreid ontbijt. Meestal schuiven ze ’s avonds ook nog eens aan bij het avondeten, met een flesje wijn erbij komen de verhalen los. We hebben er een aantal mooie vriendschappen aan overgehouden.

Wist u dat Stekene een voortrekkersrol speelt als één van de dertien pleegzorggemeenten in onze provincie en helpt om pleegzorg in de kijker te plaatsen? Pleegzorg is er voor kinderen en jongeren die om verschillende redenen tijdelijk niet thuis kunnen of mogen wonen, zij worden voor korte of lange tijd opgevangen door een pleeggezin. De Gazet besteedt hier graag aandacht aan. We gingen op verkenning uit bij Philip en Isabelle uit Stekene, zij bieden een ondersteunende opvang aan voor twee kinderen met autisme. De kinderen komen voornamelijk op woensdagmiddag op bezoek maar ook tijdens vakantieperiodes. Om dit alles mogelijk te maken worden ze hierbij begeleid door de vzw Tanderuis binnen het project ‘gASStvrij’. De organisatie is steeds op zoek naar nieuwe kandidaat-pleeggezinnen…

Voorts ging de Gazet langs bij schepen van Welzijn Grietje Cortebeek voor een update over de opvang van Oekraïense vluchtelingen in Stekene. In onze gemeente verblijven momenteel een 50-tal Oekraïners op diverse locaties: bij 11 gastgezinnen, in twee woningen van huisvestingsmaatschappij WoonAnker en een aantal Oekraïners vond een woning op de particuliere huurmarkt. De gemeente is de gastgezinnen zeer erkentelijk want de opvang betekent een bijzondere inspanning en dit al meer dan zeven maanden lang. De ontwikkelingen in Oekraïne zijn onvoorspelbaar, onzekerheid overheerst: blijven we in België of keren we terug? Ondertussen blijven de meeste vluchtelingen niet bij de pakken zitten en volgen Nederlandse les, vaak een voorwaarde om werk te vinden.

We kunnen nog even doorgaan over gastvrijheid in Stekene: Frank, Antoinette en Renaat Rooms stellen hun huis open voor de opvang en opleiding van een assistentiehond. Een assistentiehond begeleidt niet alleen mensen met een visuele beperking maar is ook een hulp voor rolstoelgebruikers, mensen met epilepsie en wordt ook ingezet in verzorgingstehuizen. In Oost-Vlaanderen zijn een dertigtal gastgezinnen aan het werk, die doen dat allemaal gratis maar de totale kostprijs voor de opleiding van een assistentiehond bedraagt al gauw 25.000 euro. Een assistentiehond verandert het leven van vele mensen, dankzij die hond kunnen ze vaak zelfstandig wonen.

Met de Gazet plaatsen we iedere editie een vrijwilliger in de kijker, in dit nummer zetten wij duizendpoot Guy Vlaeminck in de kijker. Belangeloos biedt Guy zich aan bij talloze verenigingen en clubs voor de meeste uiteenlopende klussen. Het motto van Guy behoeft geen commentaar: ‘Als echte Stekenaar moet je je geven voor ons dorp.’

De Gazet wenst u een fijne, sfeervolle kerst en Nieuwjaar!

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings