13.9 C
Stekene
maandag 17 juni 2024

Basisschool De Molenberg: waar je kan cyclocrossen en ijsbergrekenen

Basisschool De Molenberg in de Kerkstraat is een buitenbeentje onder de Stekense scholen. Dankzij diverse speelplaatsen en een prachtige tuin annex bos beschikt De Molenberg over een groene omgeving waar kinderen zich volop kunnen uitleven. ‘Maar er is nog zoveel meer. ‘Samen leren samenleven’ is de kernopdracht voor elke leerkracht op onze school,’ vertelt directeur An Waterschoot.

De Molenberg, in centrum van Stekene, telt ongeveer 220 leerlingen verdeeld over 4 kleuterklassen en 6 klassen lager. ‘Wij zijn een GO! School die behoort tot de scholengroep 17 Waasland, goed voor een 20-tal Glunder basisscholen en 6 secundaire scholen. Als Glunder basisschool omarmen wij een aantal waarden: onderwijs op maat, leerplezier, openheid, activerend leren en samenwerking. Wij moedigen creativiteit en zelfexpressie sterk aan om de persoonlijke, volledige ontwikkeling van onze leerlingen te bevorderen.’

Iedereen is verschillend maar iedereen hoort erbij

‘Reeds van in de kleuterklassen starten we ijsbergrekenen. De ijsbergdidactiek is een aanpak waarbij we uitgaan van concrete materialen naar schematisch en abstract formeel rekenen met getallen. Rekenen kan met een ijsberg worden vergeleken. Sommen zijn slechts het topje ervan, het belangrijkste deel bevindt zich onder de oppervlakte, het topje komt boven door het drijfvermogen van wat onder water zit. Deze didactiek passen we ook toe in het lager onderwijs.’

‘Daarnaast zetten we in op co-teaching. Concreet gaan we in elk leerjaar met twee leerkrachten aan de slag. Het is een succesvolle aanpak, elk kind kan op zijn eigen niveau en tempo leren, iedereen is verschillend maar iedereen hoort erbij. Door deze twee leerkrachten kunnen we inzetten op de diversiteit in de klas. Door co-teaching is er ook meer tijd en ruimte voor kringgesprekken, kindgesprekken of conflictbemiddeling.’

Lessen van rots en water

Voorts lopen er ook nog lessen van rots en water. ‘Dit is een training in weerbaarheid en positieve sociale vaardigheden. Het doel van deze lessen is om het welbevinden van de kinderen te vergroten en sociale problemen, waaronder pesten en grensoverschrijdend gedrag, te verminderen.’

Een groene school

De Molenberg maakt maximaal gebruik van zijn prachtige, groene locatie. ‘Dit grote terrein gebruiken we voor buitenlessen en andere activiteiten zoals onder meer cyclocross, voetbaltornooien of een vrijetijdsmarkt. Voor onze jongste kleuters is er nog een aparte afgeschermde groene ruimte waar zij in een veilige omgeving volop op ontdekking kunnen gaan. Daarnaast beschikken we nog over een slaapklasje voor onze jongste kleuters.’

Open school

An Waterschoot benadrukt het ‘open’ karakter van de school en het belang van een goed contact met de ouders. ‘Naast de vaste oudercontacten zijn er nog openklasmomenten, activiteiten en uitstappen waarbij de ouders betrokken worden. Er is voldoende tijd en ruimte voor een ‘losse babbel’ wat zeker de relatie school en ouder ten goede komt.’

Quote: ‘Wij moedigen creativiteit en zelfexpressie sterk aan om de persoonlijke, volledige ontwikkeling van onze leerlingen te bevorderen.

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings