11.8 C
Stekene
zondag 4 juni 2023

Het warme team waar deelnemen écht nog belangrijker is dan winnen

Woensdagavond 2 maart, 19 uur. Het is al behoorlijk donker en de wekelijkse training begint pas over een halfuur maar op twee na zijn alle spelers reeds op de club. Piekfijn uitgedost in een donkerblauw trainingspak, de goesting om erin te vliegen en opnieuw het gras te ruiken spat van de gezichten. Ik voel me meteen welkom bij de G-ploeg van Avanti, de ploeg voor medemensen met een beperking.

Afgevaardigden Dirk De Vos en Carina Mol ontvangen me hartelijk, meteen daarna komen ook T1 Dirk Bolssens en T2 Jan Gussé de kleedkamer binnen die voor de gelegenheid dienst doet als interviewruimte.

‘Reeds in het seizoen 2014-2015 werd de G-ploeg van Avanti opgericht onder impuls van Raf De Groeve en Patrick Wittock’, schetst Dirk De Vos het ontstaan van Avanti G. ‘De drijfveer is om jongeren en volwassenen vanaf 14 jaar de mogelijkheid te bieden om een echte match te shotten. Jongens en meisjes worden enkel in de kleedkamers gescheiden, voor het overige gebeurt alles voor jong en oud samen.’

Competitie

‘Dit is een reguliere competitie onder de vleugels van Voetbal Vlaanderen. Voor iedere match is een officiële scheidsrechter door de voetbalbond aangeduid. Deze arbiters hebben hiervoor een bijkomende opleiding gekregen, ook al vanwege de iets aangepaste spelregels. Om toch voor iedereen een spannende match te kunnen garanderen zijn er vier verschillende niveaus naargelang de mogelijkheden van de spelers.’

Avanti speelt enkel op niveau 3, dat zijn wedstrijden 8 tegen 8 op een half terrein. ‘Indien na drie goals verschil toch blijkt dat het verschil tussen beide teams te groot is moet de sterkste ploeg zichzelf verzwakken. Lukt dat niet meer, dan mag het verliezende team tot twee extra spelers inzetten.’ Net daar lijkt het schoentje een beetje te wringen want Avanti G telt slechts elf sporters. Bijkomende kandidaten zijn zeer welkom.

Budget

De begeleiders en trainers doen dit allemaal belangeloos maar een ploeg runnen kost nu eenmaal geld. ‘Tijdens de winter trainen we in de sporthal. Dan is er ook geen competitie en indoor voetballen is de enige mogelijkheid om iedereen in beweging te houden. De club betaalt de huur aan de gemeente maar wij krijgen echt op alle vlakken heel veel steun van Avanti. Er is geen speciaal G-budget, alles komt uit de clubkas. Wij zijn de club en voorzitter Gino Rossaer heel dankbaar. Wist je trouwens dat wij als enige ploeg dezelfde mooie joggings hebben als de eerste ploeg’, fluistert Jan Gussé als was het de bedoeling om dit geheim te kunnen houden. ‘Maar naast de club zijn wij ook de ouders van onze spelers heel dankbaar. Iedere match zijn zij aanwezig, zorgen ze voor vervoer bij de verplaatsingen. Jammer genoeg moeten wij vaak vaststellen dat dit bij andere clubs een pak moeilijker ligt.’

Tineke

Winnen mag dan zeker niet de eerste doelstelling zijn, toch zijn de prestaties van de G-ploeg niet onopgemerkt voorbijgegaan. ‘Met Tineke Roete hebben we zowaar een heuse international ofwel een Special Red Flame in onze club. Hopelijk kan zij een voorbeeld zijn voor andere meisjes om ook bij ons te komen voetballen’, hoopt Carina Mol.

Jan Boskamp

Zondag 15 mei wordt een hoogdag voor Avanti. ‘Dan organiseren wij het Oost-Vlaamse provinciaal tornooi voor alle categorieën van G-ploegen. We verwachten ongeveer 40 teams, dat zijn 400 tot 500 sporters en met de begeleiders en trainers bij kom je al snel rond de 700 man. Die gaan we allemaal een overheerlijk ontbijt aanbieden. Maar er is meer, we verwachten Jan Boskamp, een naam als een klok in het Belgische en Nederlandse voetbal. Ook topscheidsrechter Christof Dierick heeft zijn medewerking toegezegd. Tussen al die tornooimatchen is er ook een grensoverschrijdende ontmoeting gepland. Geen echte interland maar wel een demonstratiewedstijd tussen mensen met een geamputeerde ledemaat. De officiële benaming luidt trouwens: ‘Amp Football Belgium VS Stichting Amp Football Nederland’.’

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in