20.8 C
Stekene
donderdag 20 juni 2024

Het warme team waar deelnemen écht nog belangrijker is dan winnen

Woensdagavond 2 maart, 19 uur. Het is al behoorlijk donker en de wekelijkse training begint pas over een halfuur maar op twee na zijn alle spelers reeds op de club. Piekfijn uitgedost in een donkerblauw trainingspak, de goesting om erin te vliegen en opnieuw het gras te ruiken spat van de gezichten. Ik voel me meteen welkom bij de G-ploeg van Avanti, de ploeg voor medemensen met een beperking.

Afgevaardigden Dirk De Vos en Carina Mol ontvangen me hartelijk, meteen daarna komen ook T1 Dirk Bolssens en T2 Jan Gussé de kleedkamer binnen die voor de gelegenheid dienst doet als interviewruimte.

‘Reeds in het seizoen 2014-2015 werd de G-ploeg van Avanti opgericht onder impuls van Raf De Groeve en Patrick Wittock’, schetst Dirk De Vos het ontstaan van Avanti G. ‘De drijfveer is om jongeren en volwassenen vanaf 14 jaar de mogelijkheid te bieden om een echte match te shotten. Jongens en meisjes worden enkel in de kleedkamers gescheiden, voor het overige gebeurt alles voor jong en oud samen.’

Competitie

‘Dit is een reguliere competitie onder de vleugels van Voetbal Vlaanderen. Voor iedere match is een officiële scheidsrechter door de voetbalbond aangeduid. Deze arbiters hebben hiervoor een bijkomende opleiding gekregen, ook al vanwege de iets aangepaste spelregels. Om toch voor iedereen een spannende match te kunnen garanderen zijn er vier verschillende niveaus naargelang de mogelijkheden van de spelers.’

Avanti speelt enkel op niveau 3, dat zijn wedstrijden 8 tegen 8 op een half terrein. ‘Indien na drie goals verschil toch blijkt dat het verschil tussen beide teams te groot is moet de sterkste ploeg zichzelf verzwakken. Lukt dat niet meer, dan mag het verliezende team tot twee extra spelers inzetten.’ Net daar lijkt het schoentje een beetje te wringen want Avanti G telt slechts elf sporters. Bijkomende kandidaten zijn zeer welkom.

Budget

De begeleiders en trainers doen dit allemaal belangeloos maar een ploeg runnen kost nu eenmaal geld. ‘Tijdens de winter trainen we in de sporthal. Dan is er ook geen competitie en indoor voetballen is de enige mogelijkheid om iedereen in beweging te houden. De club betaalt de huur aan de gemeente maar wij krijgen echt op alle vlakken heel veel steun van Avanti. Er is geen speciaal G-budget, alles komt uit de clubkas. Wij zijn de club en voorzitter Gino Rossaer heel dankbaar. Wist je trouwens dat wij als enige ploeg dezelfde mooie joggings hebben als de eerste ploeg’, fluistert Jan Gussé als was het de bedoeling om dit geheim te kunnen houden. ‘Maar naast de club zijn wij ook de ouders van onze spelers heel dankbaar. Iedere match zijn zij aanwezig, zorgen ze voor vervoer bij de verplaatsingen. Jammer genoeg moeten wij vaak vaststellen dat dit bij andere clubs een pak moeilijker ligt.’

Tineke

Winnen mag dan zeker niet de eerste doelstelling zijn, toch zijn de prestaties van de G-ploeg niet onopgemerkt voorbijgegaan. ‘Met Tineke Roete hebben we zowaar een heuse international ofwel een Special Red Flame in onze club. Hopelijk kan zij een voorbeeld zijn voor andere meisjes om ook bij ons te komen voetballen’, hoopt Carina Mol.

Jan Boskamp

Zondag 15 mei wordt een hoogdag voor Avanti. ‘Dan organiseren wij het Oost-Vlaamse provinciaal tornooi voor alle categorieën van G-ploegen. We verwachten ongeveer 40 teams, dat zijn 400 tot 500 sporters en met de begeleiders en trainers bij kom je al snel rond de 700 man. Die gaan we allemaal een overheerlijk ontbijt aanbieden. Maar er is meer, we verwachten Jan Boskamp, een naam als een klok in het Belgische en Nederlandse voetbal. Ook topscheidsrechter Christof Dierick heeft zijn medewerking toegezegd. Tussen al die tornooimatchen is er ook een grensoverschrijdende ontmoeting gepland. Geen echte interland maar wel een demonstratiewedstijd tussen mensen met een geamputeerde ledemaat. De officiële benaming luidt trouwens: ‘Amp Football Belgium VS Stichting Amp Football Nederland’.’

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings