11.8 C
Stekene
zondag 4 juni 2023

Dansclub Stekene Danst telt meer dan 200 actieve leden

DANSEN een uitgestorven sport? Vergeet het! Door een gebrek aan een dansschool in Stekene richtten Dirk Hendrickx en Conny Buytaert in 2016 ‘Dansclub Stekene Danst’ op. Een overrompelend succes met meer dan 200 actieve leden, de gemiddelde leeftijd varieert tussen 45 en 50 jaar. ‘Dansen is de ideale work-out, het maakt je gelukkig’.

Dansclub Stekene Danst biedt overwegend koppeldansen aan. De verhouding tussen mannen en vrouwen is zo goed als evenredig, er is ook een mannelijk koppel ingeschreven. Aan het lijndansen, dit is solodansen op alle muziekgenres, nemen alleen vrouwen deel. ‘Het ledenaantal stijgt elk jaar, in het begin gaven we 2 dagen les, nu zijn de lessen verspreid over 5 dagen. Tijdens de zomermaanden plaatsen we grote reclameborden langs de openbare weg en in de voortuinen van onze leden, al blijft mond-aan-mond reclame toch wel belangrijk.’

Goedkope sport

‘We werken voornamelijk met vrijwilligers met een passie voor de danssport en de club. We houden het lidgeld laag, eventuele winsten vloeien terug naar de leden. Voor 12 lessen, van telkens 75 minuten, betaal je 75 euro inclusief een verzekering en het lidgeld voor Danssport Vlaanderen. Omgerekend is dit ongeveer 5 euro voor een dansles, hiermee zijn we zeker één van de goedkopere sporten.’

Van discoswing tot boogie, Engelse wals en tango

De club beschikt over gediplomeerde, ervaren lesgevers bij Danssport Vlaanderen. ‘Tijdens de lessen leggen ze de figuren uit, op het einde mogen de leden de aangeleerde figuren filmen met hun GSM, zo kunnen ze thuis nog oefenen. In het eerste jaar swingvariaties spelen we in op discoswing, jive en boogie, aangevuld met chachacha en quickstep. In het tweede jaar komen ook mambo, rumba en Engelse wals aan bod, nog later gevolgd door ballroomdansen. In het vierde jaar verfijnen we de danstechnieken, ze worden uitgebreider en technischer.’

Voor iedereen toegankelijk

Op dansen staat geen leeftijd, iedereen danst op zijn eigen ritme. ‘Sommige dansen vereisen iets meer uithoudingsvermogen maar ook daar zijn alternatieven voor. We bouwen de wekelijkse danslessen zo op dat de lichamelijke conditie van leden aanscherpt. Hobbydansen is voor iedereen toegankelijk, ook voor mensen met een beperking, de overkoepelende term hiervoor is de G-dans.’

FOTO: Dansclub Stekene Danst

Een wereld gaat open

Ook het sociale gebeuren speelt zijn rol

Dansen zit bij veel mensen in het bloed, het knaagt als andere danskoppels op de vloer staan. ‘Het is soms aangrijpend hoe tijdens een eerste les discoswing voor veel mensen een nieuwe wereld opengaat, ze genieten van die eerste danspasjes samen met hun partner. Ook het sociale gebeuren speelt een rol, na enkele lessen ontstaan er vaak vriendschappen die verder gaan dan de dansclub. Bovendien vinden steeds meer jongere mensen de weg naar ons.’

Vernieuwde parketvloer

Dansclub Stekene Danst vond een voortreffelijk onderkomen in OC Boudelo, een gemeentelijke accommodatie die beschikt over een recent vernieuwde parketvloer. ‘Wat betreft de grootte van de zaal zitten we eerder beperkt, we lossen dit op door een herschikking van onze dansgroepen. OC Boudelo is vooral een zeer gezellige danszaal die ondertussen ook opgefrist werd met steun van de gemeente Stekene. We wachten nu nog juist op de eerste danspasjes van het gemeentebestuur…’

Sfeer en gezelligheid

‘De leden dragen onze club, we willen dat ze zich hier thuis voelen. Daarom zetten we hoog in op sfeer en gezelligheid en trachten ons op dat vlak te onderscheiden van andere clubs, wij zijn daar tot op heden zeker in gelukt.’

Dansclub Stekene Danst in een notendop
* Opgericht in 2016
* Meer dan 200 actieve leden
* Wekelijks 5 lesavonden
* Locatie: OC Boudelo in Klein-Sinaai
* Lidgeld bedraagt 75 euro voor 12 lessen

Meer nieuws in deze categorie

2 REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in