20.8 C
Stekene
donderdag 20 juni 2024

Dansclub Stekene Danst telt meer dan 200 actieve leden

DANSEN een uitgestorven sport? Vergeet het! Door een gebrek aan een dansschool in Stekene richtten Dirk Hendrickx en Conny Buytaert in 2016 ‘Dansclub Stekene Danst’ op. Een overrompelend succes met meer dan 200 actieve leden, de gemiddelde leeftijd varieert tussen 45 en 50 jaar. ‘Dansen is de ideale work-out, het maakt je gelukkig’.

Dansclub Stekene Danst biedt overwegend koppeldansen aan. De verhouding tussen mannen en vrouwen is zo goed als evenredig, er is ook een mannelijk koppel ingeschreven. Aan het lijndansen, dit is solodansen op alle muziekgenres, nemen alleen vrouwen deel. ‘Het ledenaantal stijgt elk jaar, in het begin gaven we 2 dagen les, nu zijn de lessen verspreid over 5 dagen. Tijdens de zomermaanden plaatsen we grote reclameborden langs de openbare weg en in de voortuinen van onze leden, al blijft mond-aan-mond reclame toch wel belangrijk.’

Goedkope sport

‘We werken voornamelijk met vrijwilligers met een passie voor de danssport en de club. We houden het lidgeld laag, eventuele winsten vloeien terug naar de leden. Voor 12 lessen, van telkens 75 minuten, betaal je 75 euro inclusief een verzekering en het lidgeld voor Danssport Vlaanderen. Omgerekend is dit ongeveer 5 euro voor een dansles, hiermee zijn we zeker één van de goedkopere sporten.’

Van discoswing tot boogie, Engelse wals en tango

De club beschikt over gediplomeerde, ervaren lesgevers bij Danssport Vlaanderen. ‘Tijdens de lessen leggen ze de figuren uit, op het einde mogen de leden de aangeleerde figuren filmen met hun GSM, zo kunnen ze thuis nog oefenen. In het eerste jaar swingvariaties spelen we in op discoswing, jive en boogie, aangevuld met chachacha en quickstep. In het tweede jaar komen ook mambo, rumba en Engelse wals aan bod, nog later gevolgd door ballroomdansen. In het vierde jaar verfijnen we de danstechnieken, ze worden uitgebreider en technischer.’

Voor iedereen toegankelijk

Op dansen staat geen leeftijd, iedereen danst op zijn eigen ritme. ‘Sommige dansen vereisen iets meer uithoudingsvermogen maar ook daar zijn alternatieven voor. We bouwen de wekelijkse danslessen zo op dat de lichamelijke conditie van leden aanscherpt. Hobbydansen is voor iedereen toegankelijk, ook voor mensen met een beperking, de overkoepelende term hiervoor is de G-dans.’

FOTO: Dansclub Stekene Danst

Een wereld gaat open

Ook het sociale gebeuren speelt zijn rol

Dansen zit bij veel mensen in het bloed, het knaagt als andere danskoppels op de vloer staan. ‘Het is soms aangrijpend hoe tijdens een eerste les discoswing voor veel mensen een nieuwe wereld opengaat, ze genieten van die eerste danspasjes samen met hun partner. Ook het sociale gebeuren speelt een rol, na enkele lessen ontstaan er vaak vriendschappen die verder gaan dan de dansclub. Bovendien vinden steeds meer jongere mensen de weg naar ons.’

Vernieuwde parketvloer

Dansclub Stekene Danst vond een voortreffelijk onderkomen in OC Boudelo, een gemeentelijke accommodatie die beschikt over een recent vernieuwde parketvloer. ‘Wat betreft de grootte van de zaal zitten we eerder beperkt, we lossen dit op door een herschikking van onze dansgroepen. OC Boudelo is vooral een zeer gezellige danszaal die ondertussen ook opgefrist werd met steun van de gemeente Stekene. We wachten nu nog juist op de eerste danspasjes van het gemeentebestuur…’

Sfeer en gezelligheid

‘De leden dragen onze club, we willen dat ze zich hier thuis voelen. Daarom zetten we hoog in op sfeer en gezelligheid en trachten ons op dat vlak te onderscheiden van andere clubs, wij zijn daar tot op heden zeker in gelukt.’

Dansclub Stekene Danst in een notendop
* Opgericht in 2016
* Meer dan 200 actieve leden
* Wekelijks 5 lesavonden
* Locatie: OC Boudelo in Klein-Sinaai
* Lidgeld bedraagt 75 euro voor 12 lessen

Meer nieuws in deze categorie

2 REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings