12.4 C
Stekene
vrijdag 16 februari 2024

Stekene wordt ‘De Groenste Streek’

Samen met de organisatie Kick Belgium trapt de gemeente Stekene een driejarig traject af met als doel het creëren of behouden van een duurzame en aangename leefomgeving. Het opzet van deze samenwerking is om van Stekene een voorbeeldgemeente te maken op vlak van biodiversiteitsherstel. Hierbij treedt Kick niet op als biodiversiteitsexpert, wel als facilitator-expert, samen met de Stekenaar, maar ook met Stekense scholen, bedrijven, …

“Het doel van dit driejarig traject in onze gemeente is het opstarten van concrete, klimaatvriendelijke acties en projecten, klein en groot. Door wie? Iedereen! De organisatie Kick ondersteunt de gemeente hierin en faciliteert en coördineert acties en projecten die komen van burgers, bedrijven, scholen en verenigingen”, legt schepen van Milieu, Natuur en Klimaat Pieter De Witte uit.

“De aanpak van de klimaatproblematiek moet concreet zijn. Met de juiste acties kunnen onze burgers, bedrijven en verenigingen ook zelf de nodige besparingen behalen. Daar willen we als gemeente sterk op inzetten”, klinkt het.

“De meeste oorzaken van deze problemen zijn gekend, alsook de oplossingen. Nu is belangrijk om in actie te schieten, ieder van ons en best samen. Stekene geeft een ‘Kick’-start aan het herstel van de biodiversiteit en daarmee ook aan de verbetering van het klimaat. Onze partner Kick is als het ware onze ‘sideKick’ voor het ondernemen van actie”, gaat schepen Pieter De Witte verder.

Deeltijds projectmedewerker

“Daarom werven we binnenkort ook een deeltijdse projectmedewerker aan voor drie jaar om zich in te zetten voor de biodiversiteit in onze gemeente, samen met de lokale externe projectmanager van Kick”, vult burgemeester Stany De Rechter aan.
De eerste zes maanden van dit driejarig traject dienen daarom vooral om momentum op te bouwen en een draagvlak voor duurzame acties te creëren of een antwoord te bieden op het aanwezige vraagvlak. Hiervoor wordt de campagne ‘Stekene wordt De Groenste Streek’ uitgerold. Net zoals bij ‘De Warmste Week’ is er een centraal thema waarrond er verschillende acties worden opgezet.


Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings