25.1 C
Stekene
donderdag 18 juli 2024

Vrijwilligers zijn onmisbaar voor Zorg Stekene

ZORG STEKENE kan momenteel een beroep doen op 75 vrijwilligers die zich inzetten in diverse afdelingen, zonder hen zouden een aantal activiteiten eenvoudigweg niet plaatsvinden. ‘Voor vrijwilligers liggen er heel wat mogelijkheden, iedereen die iets wil betekenen voor de medemens is van harte welkom,’ vertelt Klaartje Pauwels vrijwilligerscoördinator bij Zorg Stekene

‘Wij koesteren onze vrijwilligers en zorgen dan ook voor een goede opvang. Bij een kennismakingsgesprek peilen we naar de interesses en verwachtingen. Vandaaruit bekijken we welk takenpakket of activiteit het meest aanspreekt. Vrijwilligers stromen in vanuit verschillende achtergronden. Sommige willen graag ‘iets doen’, anderen hebben langere tijd gewerkt in de zorgsector en vinden bij ons een verlengstuk van hun vroegere activiteit. Regelmatig melden zich ook mensen aan met een beperking die toch graag aan de slag blijven. Daarnaast worden mensen vanuit de RVA aangezet om vrijwilligerswerk te doen. Tenslotte verwelkomen we ook mensen met een migratieachtergrond, via vrijwilligerswerk kunnen ze hun taalontwikkeling opkrikken.’

Van cafetaria tot intern vervoer…

‘De mogelijkheden van vrijwilligerswerk bij Zorg Stekene zijn zeer uiteenlopend. Wij hebben vrijwilligers nodig bij diverse activiteiten – knutselen, koken, dansen, zingen, feesten – met bewoners. Daarnaast kunnen wij onze cafetaria 7/7 openhouden dankzij talrijke vrijwilligers. Voorts begeleiden vrijwilligers bewoners zonder slikproblemen bij de maaltijden in de huiskamer, geven aandacht, maken een praatje en bieden een luisterend oor. Onze vrijwillige chauffeurs vervoeren bewoners, inwoners uit de gemeente of kinderen naar onder meer afspraken of familiefeesten.’

Om het beeld compleet te maken: bij Zorg Stekene zijn ook vrijwilligers actief bij het intern vervoer. ‘Zij begeleiden bewoners van en naar de kine, en helpen mensen bij de opstart van zitfietsen. Voor wie graag wandelt: heel wat bewoners vinden het leuk om samen te gaan wandelen, bij voorkeur eens per week. Wij zijn ook altijd op zoek naar ‘maatjes’ die af en toe langskomen om een praatje te maken met bewoners, een kopje koffie te drinken of te zorgen voor gezelschap.’

Hebt u nog niet gevonden wat u graag zou willen doen als vrijwilliger? ‘Zorg Stekene is de perfecte omgeving voor vrijwilligers met groene vingers die het leuk vinden om met bewoners de terrassen te onderhouden, plantenbakken met zomerbloeiers te verzorgen of de tuin gezellig te maken. Ook voor het verdelen van warme maaltijden aan huis bij inwoners van de gemeente Stekene, kijken wij steeds uit naar nieuwe vrijwilligers die over een rijbewijs B beschikken.’

Waardering

‘Nieuwe vrijwilligers worden niet zomaar ‘in het diepe gegooid’. Via een peter/meterschap krijgen ze een introductie en begeleiding van een ‘oudere’ vrijwilliger. Daarnaast organiseren we in oktober steeds workshops. Op regelmatige basis ‘verwennen’ wij onze vrijwilligers met onder meer een nieuwjaarsreceptie en een daguitstap.’

Vrijwilligers tekenen bij aanvang een contract waarin ook het verzekeringsaspect is inbegrepen, per dag ontvangen ze een vergoeding van 2,5 euro. ‘Onze vrijwilligers zijn zowel 50, 60 als 70 plussers maar ook enkele jongeren engageren zich bij Zorg Stekene. Het aantal vrijwilligers blijft stabiel door de jaren heen. Dat betekent dat vrijwilligers zich hier gewaardeerd voelen door bewoners, cliënten en collega’s. Onderling groeien er ook vaak vriendschappen tussen vrijwilligers. Mensen die zich belangeloos inzetten voor het welzijn van anderen verdienen onze waardering, we kunnen ze niet genoeg dankbaar zijn.’

Bent u nog op zoek naar een zinvolle vrijwilligersactiviteit bij Zorg Stekene, stuur dan een email naar klaartje.pauwels@zorgstekene.be of via 03 – 432 29 00

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings