17.4 C
Stekene
woensdag 17 juli 2024

Nieuwbouw verzekert toekomst VBS De Zonnebloem in Koewacht

Spannende tijden voor Vrije Basisschool De Zonnebloem in Koewacht. Een groot gedeelte van het huidige schoolgebouw – opgetrokken in 1929 – wordt afgebroken en vervangen door een gloednieuwe eigentijdse locatie met onder meer zes klaslokalen, administratieve lokalen, lift, polyvalente zaal voor de school en de gemeente. Voor directeur Miek De Bock (59) is dit het laatste ingrijpende nieuwbouwproject vooraleer ze over enkele jaren met pensioen gaat. ‘We streven naar optimalisatie!’

‘Wij behoren tot de scholengemeenschap Kabawano, Katholieke Basisscholen Waasland Noord. VBS De Zonnebloem telt circa 264 leerlingen in het kleuter- en lager onderwijs. In de hoofdschool, gevestigd in Koewacht gaat het om 240 kinderen, in de wijkschool in de Kruisstraat tellen wij nog eens 24 kleuters. Het ‘aparte’ karakter van Koewacht als grensgemeente weerspiegelt zich ook in onze school, zowat de helft van de kinderen komt uit Nederland. Nederlandse kleuters zijn pas schoolplichtig als ze 4 jaar zijn, bij ons is dat 2,5 jaar. Belgen vestigen zich in Nederland en omgekeerd, omwille van werk of de liefde, het loopt allemaal een beetje door elkaar heen op Koewacht. Nieuwbouwwijken en inwijkelingen zorgen voor vers bloed, het aantal leerlingen bij ons blijft hierdoor steeds op peil.’

Elk kind telt

Miek De Bock omschrijft De Zonnebloem als een warme, laagdrempelige school waar elk kind telt. ‘Wij vinden het belangrijk dat een kind zich hier thuis voelt met extra aandacht voor het welbevinden, zorg en klasondersteuning. De meeste klassen tellen 22 leerlingen en meer, dankzij het inzetten van zorgleerkrachten krijgt een juf of een meester ondersteuning waar nodig. Wij hechten ook veel waarde aan beweging, motoriek en outdoor education.’

De deur van haar kantoor staat altijd open. ‘Ik ben ten allen tijde aanspreekbaar, hoe druk het ook is. Communicatie binnen een korps van 22 leerkrachten – 18 vrouwen en 4 mannen – is cruciaal. Snel ingrijpen en adequaat regeren draagt bij tot een goede sfeer. Bovendien kunnen wij rekenen op een grote ouderbetrokkenheid. Ouders helpen bij verschillende schoolacties zoals onder meer het schoolfeest, kleuterfeest, meijaarmarkt, Zwartepietenontbijt, hulp bij klasactiviteiten, enz… Een kleinschalige school als De Zonnebloem ademt een dorpsgevoel, iedereen kent elkaar, niemand valt uit de boot.’

Een project van lange adem

‘Voor 1929 was op er Belgische Koewacht enkeleeen gemeentelijke basisschool afhankelijk van de gemeente Moerbeke. Na de splitsing in 1922 van Koewacht in een Belgische en Nederlandse parochie was er nood aan een katholieke school voor het Belgische gedeelte. In 1929 kochten de zusters Franciscanen van het Crombeen de voormalige Nederlandse pastorij op het Stekens grondgebied en verbouwden haar tot een klooster voor 6 zusters. Naast dit huis werd een schooltje gebouwd met 3 klassen.’

In 2008 werden de eerste plannen ingediend voor een nieuwbouw, ter vervanging van alle gebouwen uit 1929. ‘Een dergelijk project is altijd een werk van lange adem. We zijn nu 14 jaar verder en er komt licht aan het einde van de tunnel. De afbraak van de gebouwen is gepland in juli 2023, de oplevering zou plaatsvinden in januari 2025. De nieuwbouw zal uiteraard beantwoorden aan alle recente eisen op het vlak van energie met een warmtepomp en zonnepanelen.’

Tijdens de verbouwingswerken gaan de lessen ‘gewoon’ door. ‘Voor een aantal klassen willen wij klascontainers plaatsen. Geen evidentie want op onze huidige locatie is daar helemaal geen plaats voor. Dat is één van de ‘puzzelstukken’ waar ik nu volop mee bezig ben, naast 101 andere praktische vragen die op ons afkomen. Maar met de steun van mijn team en schoolbestuur ben ik ervan overtuigd dat VBS de Zonnebloem een mooie toekomst tegemoet gaat.’

Quote:

Nieuwbouw verzekert toekomst VBS De Zonnebloem in Koewacht

Spannende tijden voor Vrije Basisschool De Zonnebloem in Koewacht. Een groot gedeelte van het huidige schoolgebouw – opgetrokken in 1929 – wordt afgebroken en vervangen door een gloednieuwe eigentijdse locatie met onder meer zes klaslokalen, administratieve lokalen, lift, polyvalente zaal voor de school en de gemeente. Voor directeur Miek De Bock (59) is dit het laatste ingrijpende nieuwbouwproject vooraleer ze over enkele jaren met pensioen gaat. “We streven naar optimalisatie!”

“Wij behoren tot de scholengemeenschap Kabawano, Katholieke Basisscholen Waasland Noord. VBS De Zonnebloem telt circa 264 leerlingen in het kleuter- en lager onderwijs. In de hoofdschool, gevestigd in Koewacht gaat het om 240 kinderen, in de wijkschool in de Kruisstraat tellen wij nog eens 24 kleuters. Het ‘aparte’ karakter van Koewacht als grensgemeente weerspiegelt zich ook in onze school, zowat de helft van de kinderen komt uit Nederland. Nederlandse kleuters zijn pas schoolplichtig als ze 4 jaar zijn, bij ons is dat 2,5 jaar. Belgen vestigen zich in Nederland en omgekeerd, omwille van werk of de liefde, het loopt allemaal een beetje door elkaar heen op Koewacht. Nieuwbouwwijken en inwijkelingen zorgen voor vers bloed, het aantal leerlingen bij ons blijft hierdoor steeds op peil.”

Elk kind telt

Miek De Bock omschrijft De Zonnebloem als een warme, laagdrempelige school waar elk kind telt. “Wij vinden het belangrijk dat een kind zich hier thuis voelt met extra aandacht voor het welbevinden, zorg en klasondersteuning. De meeste klassen tellen 22 leerlingen en meer, dankzij het inzetten van zorgleerkrachten krijgt een juf of een meester ondersteuning waar nodig. Wij hechten ook veel waarde aan beweging, motoriek en outdoor education.”

De deur van haar kantoor staat altijd open. “Ik ben ten allen tijde aanspreekbaar, hoe druk het ook is. Communicatie binnen een korps van 22 leerkrachten – 18 vrouwen en 4 mannen – is cruciaal. Snel ingrijpen en adequaat regeren draagt bij tot een goede sfeer. Bovendien kunnen wij rekenen op een grote ouderbetrokkenheid. Ouders helpen bij verschillende schoolacties zoals onder meer het schoolfeest, kleuterfeest, meijaarmarkt, Zwartepietenontbijt, hulp bij klasactiviteiten, enz… Een kleinschalige school als De Zonnebloem ademt een dorpsgevoel, iedereen kent elkaar, niemand valt uit de boot.”

Een project van lange adem

“Voor 1929 was op er Belgische Koewacht enkeleeen gemeentelijke basisschool afhankelijk van de gemeente Moerbeke. Na de splitsing in 1922 van Koewacht in een Belgische en Nederlandse parochie was er nood aan een katholieke school voor het Belgische gedeelte. In 1929 kochten de zusters Franciscanen van het Crombeen de voormalige Nederlandse pastorij op het Stekens grondgebied en verbouwden haar tot een klooster voor 6 zusters. Naast dit huis werd een schooltje gebouwd met 3 klassen.”

In 2008 werden de eerste plannen ingediend voor een nieuwbouw, ter vervanging van alle gebouwen uit 1929. “Een dergelijk project is altijd een werk van lange adem. We zijn nu 14 jaar verder en er komt licht aan het einde van de tunnel. De afbraak van de gebouwen is gepland in juli 2023, de oplevering zou plaatsvinden in januari 2025. De nieuwbouw zal uiteraard beantwoorden aan alle recente eisen op het vlak van energie met een warmtepomp en zonnepanelen.”

Tijdens de verbouwingswerken gaan de lessen ‘gewoon’ door. “Voor een aantal klassen willen wij klascontainers plaatsen. Geen evidentie want op onze huidige locatie is daar helemaal geen plaats voor. Dat is één van de ‘puzzelstukken’ waar ik nu volop mee bezig ben, naast 101 andere praktische vragen die op ons afkomen. Maar met de steun van mijn team en schoolbestuur ben ik ervan overtuigd dat VBS de Zonnebloem een mooie toekomst tegemoet gaat.”

Quote: ‘De eerste plannen dateren uit 2008, we zijn nu 14 jaar verder en er komt licht aan het einde van de tunnel.

.

.

Meer nieuws in deze categorie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

We gebruiken cookies om het verkeer op onze website te analyseren, en eventueel te delen met onze sociale mediapartners. View more
Cookies settings
Accepteren
Weigeren
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Wie zijn we

Ons site adres is: https://www.gazetvanstekene.be.

Comments

Als bezoekers reacties achterlaten op de site, verzamelen we de gegevens getoond in het reactieformulier, het IP-adres van de bezoeker en de browser user agent om te helpen spam te detecteren. Een geanonimiseerde string, gemaakt op basis van je e-mailadres (dit wordt ook een hash genoemd) kan worden gestuurd naar de Gravatar dienst indien je dit gebruikt. De privacybeleid pagina van de Gravatar dienst kun je hier vinden: https://automattic.com/privacy/. Nadat je reactie is goedgekeurd, is je profielfoto publiekelijk zichtbaar in de context van je reactie.

Media

Als je een geregistreerde gebruiker bent en afbeeldingen naar de site upload, moet je voorkomen dat je afbeeldingen uploadt met daarin EXIF GPS locatie gegevens. Bezoekers van de site kunnen de afbeeldingen van de site downloaden en de locatiegegevens inzien.

Cookies

Wanneer je een reactie achterlaat op onze site, kun je aangeven of je naam, je e-mailadres en site in een cookie opgeslagen mogen worden. Dit doen we voor je gemak zodat je deze gegevens niet opnieuw hoeft in te vullen voor een nieuwe reactie. Deze cookies zijn een jaar lang geldig. Indien je onze inlogpagina bezoekt, slaan we een tijdelijke cookie op om te controleren of je browser cookies accepteert. Deze cookie bevat geen persoonlijke gegevens en wordt verwijderd zodra je je browser sluit. Zodra je inlogt, zullen we enkele cookies bewaren in verband met je login informatie en schermweergave opties. Login cookies zijn 2 dagen geldig en cookies voor schermweergave opties 1 jaar. Als je "Herinner mij" selecteert, wordt je login 2 weken bewaard. Zodra je uitlogt van je account, worden login cookies verwijderd. Wanneer je een bericht wijzigt of publiceert wordt een aanvullende cookie door je browser opgeslagen. Deze cookie bevat geen persoonlijke data en heeft enkel het post ID van het artikel wat je hebt bewerkt in zich. Deze cookie is na een dag verlopen.

Ingesloten inhoud van andere sites

Berichten op deze site kunnen ingesloten inhoud bevatten (bijvoorbeeld video's, afbeeldingen, berichten, enz.). Ingesloten inhoud van andere sites gedraagt zich exact hetzelfde alsof de bezoeker deze andere site heeft bezocht. Deze sites kunnen gegevens over je verzamelen, cookies gebruiken, extra tracking van derde partijen insluiten en je interactie met deze ingesloten inhoud monitoren, inclusief het vastleggen van de interactie met ingesloten inhoud als je een account hebt en ingelogd bent op die site.

Met wie we je gegevens delen

Als je een wachtwoord reset aanvraagt, wordt je IP-adres opgenomen in de reset e-mail.

Hoelang we je gegevens bewaren

Wanneer je een reactie achterlaat dan wordt die reactie en de metadata van die reactie voor altijd bewaard. Op deze manier kunnen we vervolgreacties automatisch herkennen en goedkeuren in plaats van dat we ze moeten modereren. Voor gebruikers die zich op onze site registreren (indien aanwezig), slaan we ook de persoonlijke informatie op die ze verstrekken in hun gebruikersprofiel. Alle gebruikers kunnen op ieder moment hun persoonlijke informatie bekijken, bewerken of verwijderen (behalve dat ze hun gebruikersnaam niet kunnen wijzigen). Site beheerders kunnen deze informatie ook bekijken en bewerken.

Welke rechten je hebt over je gegevens

Als je een account hebt op deze site of je hebt reacties achter gelaten, kan je verzoeken om een exportbestand van je persoonlijke gegevens die we van je hebben, inclusief alle gegevens die je ons opgegeven hebt. Je kan ook verzoeken dat we alle persoonlijke gegevens die we van je hebben wissen. Dit bevat geen gegevens die we verplicht moeten bewaren in verband met administratieve, wettelijke of beveiligings doeleinden.

Waar je gegevens naar toe worden gezonden

Mogelijk worden reacties van bezoekers gecontroleerd via een geautomatiseerde spamdetectie service.
Save settings
Cookies settings